Ve čtvrtek 9. a v pátek 10. listopadu se všechny děti z 1.A a 1.B těšily do školy o něco víc než obvykle. Věděly, že je čeká výjimečný den s překvapením. Den, kdy měly ukázat, co všechno se za dva měsíce ve škole stihly naučit. Jsou to prvňáčci šikovní. Zvládli už přečíst celou Živou abecedu, naučili se číst spoustu písmen, slov i krátkých vět. Také znají mnoho básniček, písniček a pohádkových postav.

  V tyto dny jsme se společně vydali do knihovny v Jungmannově ulici, kde se Slabikářová slavnost konala. Po krátkém seznámení s knihovnou se děti pustily do plnění úkolů. V prvním z nich došlo na abecedu, která nám pomáhá při objevování světa a po ní na písmena, která už děti poznají. A protože ke každému z nich znají krásnou básničku, všechny podle obrázků zarecitovaly.

Dalším náročným úkolem bylo luštění zašifrovaných slov, což děti při vzájemné spolupráci zvládly velmi úspěšně.

Pak už mohlo následovat očekávané překvapení. Všichni prvňáčci ukázali, že už zvládli pořádný kus práce a proto byli oceněni velikou medailí. A protože na nich byla vidět chuť pustit se do poznávání dalších písmen, každý si odnesl svůj nový Slabikář.

 Děti se už teď těší na všechno, co si v něm přečtou a na všechno, co nového se v něm naučí.

Mgr. Eva Thürriglová