Prohlídka Olomouce s kočičkou Olou

Olomouc, město plné tajemství a historie, otevřela své brány pro neobvyklého průvodce – kočku Olu.

Prohlídka našeho města začala pro žáky 3. tříd na radnici, kde se dozvěděli historii města. Ve věži přijali výzvu 142 schodů, čekajících na odvážné dobyvatele. Nahoře nás zaujal krásný výhled na město z ptačí perspektivy.

Naše cesta pokračovala k Arionově kašně, kde nám Ola řekla pověst o Arionovi. Na procházce jsme nemohli minout ani významný symbol Olomouce – sloup Nejsvětější Trojice. Tento monument zařazený mezi památky světového dědictví UNESCO okouzluje každého, kdo se k němu přiblíží. Další zastávka byla u Herkulovy kašny, kde jsme se dozvěděli příběhy o odvaze a hrdinství v dávných dobách. Zajímavé a zároveň poslední poučné zastavení bylo u orloje, kde nás kočka Ola seznámila s mozaikovými motivy a figurkami na orloji. 

Tato netradiční prohlídka byla nejen vzrušujícím dobrodružstvím, ale také vzdělávacím zážitkem. Prostřednictvím Oliných očí jsme objevili krásu a historii Olomouce, která se nám otevřela zcela novým způsobem.

TU 3. tříd

 

 

Používáme cookies a obdobné technologie nezbytné pro správné fungování webu, a dále pro účely analýzy provozu a návštěvnosti a personalizaci obsahu a reklamy. Výběrem „Přijmout vše“ udělujete souhlas se zpracováním všech volitelných druhů cookies pro tyto zmíněné účely. Zpracování volitelných cookies můžete také odmítnout. Více informací v Zásadách používání souborů cookies.
Cookies settings
Přijmout
Odmítnout
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Jaké soubory cookie využíváme?

Na našem webu využíváme jen nezbytné soubory cookie - ty jsou reakcí na Vámi provedené akce, které představují požadavek na služby, jako jsou nastavení vašich předvoleb ochrany osobních údajů, přihlášení nebo vyplňování formulářů.

Tyto soubory cookie neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.

Soubory cookie pro lepší funkčnost

Tyto soubory cookie umožňují poskytovat vylepšenou funkčnost a přizpůsobení webové stránky. Mohou být nastaveny námi nebo poskytovateli třetích stran, jejichž služby jsme přidali na naše stránky. Pokud tyto soubory cookie nepovolíte, některé nebo všechny tyto služby nemusí fungovat správně.

Jak dlouho zůstanou cookies v mém zařízení? Doba, po kterou soubory cookies zůstanou ve vašem zařízení, se odvíjí od toho, zda se jedná o „trvalé“ nebo „relační“ soubory cookies. Trvalé soubory cookies budou uloženy webovým prohlížečem a zůstanou platné až do nastaveného data vypršení platnosti, pokud je před vypršením platnosti neodstraníte (u nás je to 180 dní). Relační cookies naopak vyprší na konci vaší webové relace, když se webový prohlížeč zavře.
Save settings
Cookies settings