Vážení rodiče,

od minulého školního roku jsme zařadili pro žáky 9. ročníku novou studijní aktivitu – závěrečné práce žáků 9. ročníku.

Cílem této aktivity je žáky vést k samostatnosti, zodpovědnosti a naučit je prezentovat svoji práci. Dostanou možnost prokázat vyspělost ve vyjadřování v písemném i ústním projevu. Touto aktivitou získají řadu zkušeností, dovedností a kompetencí:

• dlouhodobá a souvislá práce na jednom zvoleném tématu
  • vyhledávání a zpracovávání informací z různých zdrojů
  • propojení učiva více předmětů, hledání souvislostí různých poznatků a jevů
  • grafické a textové zpracování zvoleného tématu doplněné o tabulky, grafy, fotografie
  • prezentace vlastní práce před širším publikem

Žáci mají za úkol zpracovat vybrané téma v písemné podobě, obhájit a stručně (max. 5 minut) prezentovat před vyučujícími a spolužáky.

Seznam témat bude zveřejněn od 2. pololetí šk. r. 2018/19 na nástěnce ve 2. patře a na webových stránkách školy.

Hodnocení této studijní aktivity bude zahrnuto v klasifikaci z českého jazyka a pracovních činností.

Předpokládáme, že své děti v této práci podpoříte. Samozřejmě nabízíme i možnost zúčastnit se veřejné prezentace Vašeho dítěte ve škole.

Mgr. Vladimíra Švecová

Přihláška k závěrečným pracím