Závěrečné práce

Vážení rodiče,

opět jsme zařadili pro žáky 9. ročníku studijní aktivitu – závěrečné práce žáků. Cílem této aktivity je žáky vést k samostatnosti, zodpovědnosti a naučit je prezentovat svoji práci. Touto aktivitou získají řadu zkušeností, dovedností a kompetencí:

  • dlouhodobá a souvislá práce na jednom zvoleném tématu
  • vyhledávání a zpracovávání informací z různých zdrojů
  • propojení učiva více předmětů, hledání souvislostí různých poznatků a jevů
  • zpracování zvoleného tématu v PowerPointu
  • prezentace vlastní práce před širším publikem

Letos jsme se rozhodli, že zvolené téma žáci zpracují do prezentace v PowerPointu a obhájí před spolužáky a porotou pouze ústně (rozsah cca 10 minut). Témata si žáci vybírají dle svého zájmů nebo s ohledem na budoucí profesní plány a osloví učitele jako svého garanta. Pokud si žák téma nezvolí, může si téma vybrat z nabídky vyučujících (termín do 8. 12. 2023).

Do 12. 12. 2023 odevzdají žáci závaznou přihlášku třídním učitelům. Každý bude vybrané téma konzultovat s vyučujícím – garantem, případně může s žádostí o radu oslovit i jiné vyučující (vyučující ČJ, IKT, odborného předmětu). Konzultace proběhne minimálně 3x.

Termín pro odevzdání prezentací je stanoven na 31. 5. 2024. Závěrečné shromáždění, na kterém budou žáci svoje práce prezentovat, plánujeme předběžně na 18. 6. 2024. Nejlepší práce budou oceněny na stužkování deváťáků, které se uskuteční na konci června.

Předpokládáme, že své děti v této práci podpoříte. Samozřejmě nabízíme i možnost zúčastnit se veřejné prezentace vašeho dítěte ve škole.

 

                                                                                                                   Mgr. Vladimíra Švecová

Prehled-terminu

Přihláška k závěrečným pracím

 

 

 

Používáme cookies a obdobné technologie nezbytné pro správné fungování webu, a dále pro účely analýzy provozu a návštěvnosti a personalizaci obsahu a reklamy. Výběrem „Přijmout vše“ udělujete souhlas se zpracováním všech volitelných druhů cookies pro tyto zmíněné účely. Zpracování volitelných cookies můžete také odmítnout. Více informací v Zásadách používání souborů cookies.
Cookies settings
Přijmout
Odmítnout
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Jaké soubory cookie využíváme?

Na našem webu využíváme jen nezbytné soubory cookie - ty jsou reakcí na Vámi provedené akce, které představují požadavek na služby, jako jsou nastavení vašich předvoleb ochrany osobních údajů, přihlášení nebo vyplňování formulářů.

Tyto soubory cookie neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.

Soubory cookie pro lepší funkčnost

Tyto soubory cookie umožňují poskytovat vylepšenou funkčnost a přizpůsobení webové stránky. Mohou být nastaveny námi nebo poskytovateli třetích stran, jejichž služby jsme přidali na naše stránky. Pokud tyto soubory cookie nepovolíte, některé nebo všechny tyto služby nemusí fungovat správně.

Jak dlouho zůstanou cookies v mém zařízení? Doba, po kterou soubory cookies zůstanou ve vašem zařízení, se odvíjí od toho, zda se jedná o „trvalé“ nebo „relační“ soubory cookies. Trvalé soubory cookies budou uloženy webovým prohlížečem a zůstanou platné až do nastaveného data vypršení platnosti, pokud je před vypršením platnosti neodstraníte (u nás je to 180 dní). Relační cookies naopak vyprší na konci vaší webové relace, když se webový prohlížeč zavře.
Save settings
Cookies settings