Tým pracovníků Školního poradenského pracoviště:

výchovný poradce: Mgr. Iveta Krejčí, konzultační hodiny: čtvrtek 12.00 – 13.00, výchovné poradenství: pondělí 13.00 – 14.00, středa 7.30 – 8.30

školní psycholog: Mgr. Andrea Krejčí

školní metodik prevence pro 1. stupeň: Mgr. Jitka Martinová, konzultační hodiny: pondělí 14.30 – 15.00, úterý 13.45 – 14.15

školní metodik prevence pro 2. stupeň: Mgr. Hana Kramářová, konzultační hodiny: pondělí 14.30 – 15.30 (pro zákonné zástupce), středa 13.00 – 14.00 (pro pedagogy), čtvrtek 13.00 – 14.00 (pro žáky)

 

Koncepce poradenských služeb

Školní poradenské pracoviště zajišťuje kariérové a pedagogicko-psychologické poradenství. Služby jsou určeny žákům, jejich rodičům i pedagogům. Všichni pracovníci školního poradenského pracoviště dodržují etický kodex. Poskytování poradenských služeb ve školách a standardní poradenské činnosti školy jsou uloženy školským zákonem a specifikovány navazující vyhláškou č. 72/2005 Sb. včetně příloh.

Plnění cílů, které jsme si stanovili v programu pedagogicko-psychologických služeb na naší škole, by mělo přispět zejména ke zlepšení vztahů mezi všemi subjekty školy, tzn. žáky, učiteli, rodiči, k vytvoření podmínek pro včasné odhalování potíží ve vzdělávání, v chování, v psychickém a sociálním vývoji žáků, ke zkvalitnění péče o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami a k posílení péče o děti nadané.

Školní poradenské pracoviště si klade za cíl:

  • vytvořit širokou základnu primární prevence školní neúspěšnosti a sociálně nežádoucích jevů
  • realizovat preventivní programy na škole a sledovat jejich účinnost
  • zajistit kvalitní služby kariérového poradenství pro žáky
  • upravovat podmínky pro integraci žáků se speciálními vzdělávacími potřebami
  • budovat příznivé klima na škole i v jednotlivých třídách
  • zajistit včasnou intervenci při aktuálních problémech žáků a třídních kolektivů
  • poskytovat metodickou podporu pedagogickým pracovníkům
  • zlepšit komunikaci mezi školou a rodiči
  • koordinovat služby ŠPP s dalšími poradenskými institucemi

Odkaz na:

Důležité kontakty

Kontakt

Základní škola Olomouc, Zeyerova 28, příspěvková organizace
Zeyerova 28/970
779 00 OLOMOUC

tel: 581 114 232
e-mail: info@zs-zeyerova.cz

Kalendář akcí

S písničkou na cestu kolem světa

Koncert MFO, 1. ABC
20. 2. 2020

 

Plavecký výcvik
2. AB
20. 2. 2020

 

Recitační soutěž
Školní kolo, 4. + 5. ročník, 14:30
20. 2. 2020

 

Recitační soutěž
Školní kolo, 2. a 3. ročník, 13:15
21. 2. 2020

 

Beseda s Policií ČR
5. BC
21. 2. 2020

 

Soutěž: Pangea
Školní kolo, 9. ročník
21. 2. 2020

 

Beseda s Policií ČR
2.B, 3. AB, 5.A
24. 2. 2020

 

Lyžařský výcvik
6. ABC
24. – 28. 2. 2020

 

Mimořádně třídní schůzky
pouze pro třídu II.A, 16:30
25. 2. 2020

 

Soutěž: Pangea
Školní kolo, 7. ročník
25. 2. 2020

 

Beseda: Kouření
7. ABC
26. 2. 2020

 

Soutěž: Pangea
Školní kolo, 8. ročník
26. 2. 2020

 

Plavecký výcvik
2. AB
27. 2. 2020

 

Trumpeta a její kamarádi
Koncert MFO, 2. AB
28. 2. 2020

 

Zubní hygiena
Přednáška, 1. ABC + 2. AB + 3. AB
2. 3. 2020

 

Informační schůzka rodičů budoucích prvňáčků

16:00
4. 3. 2020

 

Mobilita Erasmus+
Polsko, vybraní žáci
8. – 13. 3. 2020

 

Zubní hygiena
4. AC + 5. ABC
9. 3. 2020

 

Záchranářská akademie
7. A
10. 3. 2020

 

Plavecký výcvik
2. AB
12. 3. 2020

 

Návrat do minulosti aneb Parta smyčců cestuje v čase
Koncert MFO, 4. ABC
12. 3. 2020

 

V síti
Kino, 8. a 9. ročník
13. 3. 2020

 

Jak na seminární práci?
Beseda, 9.A
18. 3. 2020

 

Plavecký výcvik
2. AB
19. 3. 2020

 

Prevence
Projektový den
20. 3. 2020

 

Bezpečný internet
5. ABC
24. 3. 2020

 

Cesta kolem světa
Bubnování na drumbeny, 4. ABC + 5. ABC
25. 3. 2020

 

Den otevřených dveří
a Velikonoční jarmark

25. 3. 2020

 

Plavecký výcvik
2. AB
26. 3. 2020

 

Jak na seminární práci?
Beseda, 9.C
26. 3. 2020

 

Jak na seminární práci?
Beseda, 9.B
27. 3. 2020

 

Malý princ
divadelní představení, 1. – 5. ročník
30. 3. 2020

 

Mobilita Erasmus+
Rumunsko, vybraní žáci
30. 3. – 3. 4. 2020

 

Zápis do 1. ročníku
1. 4. 2020

 

Plavecký výcvik

2. AB
2. 4. 2020

 

Vitamínový den
1. – 4. ročník
7. 4. 2020

 

Lazy goat
anglické divadlo, 4. a 5. ročník
8. 4. 2020

 

Last wish
anglické divadlo, 7. – 9. ročník
8. 4. 2020

 

Třídní schůzky

17:00
22. 4. 2020