Škola v přírodě 2024 – Na Indiánské stezce

Na konci indiánského Měsíce trávy (duben) se dva indiánské kmeny 4. A a 4. B usídlily v osadě Malá Morávka v Jeseníkách. Během pěti dní si indiáni a indiánky měřili své síly v indiánských dovednostech; ve vědomostech, vytrvalosti, obratnosti, síle, bystrosti, rychlosti … Vytvořili si kmenový totem, stavěli indiánská obydlí, zasoutěžili v týmové hře Stavba týpí a dokonce zachránili Zemi od vybuchujících sopek …

Vystoupali na obhlídku nových lovišť na Kopřivné a vydali se za tajemnými mlýnky. Seznámili se s historií, místní architekturou a moderním životním stylem obyvatel při návštěvě lázeňského města Karlovy Studánky. Poté se mladí indiáni vypravili ke Stříbrnému  vodopádu, tak jako Vinnetou ke Stříbrnému jezeru a užili si vodních hrátek v bazénu hotelu Kamzík. V místě našeho indiánského tábořiště byl ukrytý poklad Země, k jehož dosažení bylo nutné stopovat, hledat a nacházet správné indicie, luštit šifry, radit se, dát hlavy dohromady. Malování na oblázky, výroba indiánské čelenky, indiánské pokřiky a tance, týmové hry; byl to rej pestrých aktivit a nových zážitků … Indiánská show, taneční mixy se světelnými efekty a společenské hry provázely naše společné večery. Našly se však také chvilky na učení zaměřené na poznávání přírody.

Pět dní rychle uteklo a naše indiány čekal návrat do domovských lovišť. Indiánský týden uzavřel závěrečný karneval. Věříme, že se indiáni a indiánky vrátili s hezkými zážitky, vytvořili si nová přátelství a upevnili přátelství původní. Všichni si zaslouží pochvalu, byli bezvadní. Howgh!

Mgr. Lenka Třísková

 

Používáme cookies a obdobné technologie nezbytné pro správné fungování webu, a dále pro účely analýzy provozu a návštěvnosti a personalizaci obsahu a reklamy. Výběrem „Přijmout vše“ udělujete souhlas se zpracováním všech volitelných druhů cookies pro tyto zmíněné účely. Zpracování volitelných cookies můžete také odmítnout. Více informací v Zásadách používání souborů cookies.
Cookies settings
Přijmout
Odmítnout
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Jaké soubory cookie využíváme?

Na našem webu využíváme jen nezbytné soubory cookie - ty jsou reakcí na Vámi provedené akce, které představují požadavek na služby, jako jsou nastavení vašich předvoleb ochrany osobních údajů, přihlášení nebo vyplňování formulářů.

Tyto soubory cookie neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.

Soubory cookie pro lepší funkčnost

Tyto soubory cookie umožňují poskytovat vylepšenou funkčnost a přizpůsobení webové stránky. Mohou být nastaveny námi nebo poskytovateli třetích stran, jejichž služby jsme přidali na naše stránky. Pokud tyto soubory cookie nepovolíte, některé nebo všechny tyto služby nemusí fungovat správně.

Jak dlouho zůstanou cookies v mém zařízení? Doba, po kterou soubory cookies zůstanou ve vašem zařízení, se odvíjí od toho, zda se jedná o „trvalé“ nebo „relační“ soubory cookies. Trvalé soubory cookies budou uloženy webovým prohlížečem a zůstanou platné až do nastaveného data vypršení platnosti, pokud je před vypršením platnosti neodstraníte (u nás je to 180 dní). Relační cookies naopak vyprší na konci vaší webové relace, když se webový prohlížeč zavře.
Save settings
Cookies settings