V květnu jsme se s 8 žáky naší školy vydali na další mobilitu v rámci evropského projektu Erasmus +, nyní s tématem 2. světová války. Do toho projektu, který proběhl 19. – 28. 5. 2019, se kromě naší země zapojily Německo, Francie, Polsko a Řecko.

Žáci měli možnost navštívit partnerskou školu ve Wormhoutu v severní Francii a poznat její okolí a místa spojená s 2. světovou válkou – Muzeu vzpomínek 1939 – 1945 v Calais, Wizernes, Eperlecques, Muzeum odporu proti nacismu v Bondues. Poté jsme přejeli do Normandie, kde jsme navštívili památník války v Caen, Muzeum Den D vylodění v Normandii, pláže, na kterých proběhla akce Overload, návštěva amerického a německého vojenského hřbitova a mnoho dalších velmi zajímavých míst.

Program, který nám hostitelé přichystali, byl velmi zajímavý. Všem se návštěva Francie líbila a věřím, že si žáci prohloubili své znalosti a vědomosti o 2. světové válce.

Iva Malá

Kontakt

Základní škola Olomouc, Zeyerova 28, příspěvková organizace
Zeyerova 28/970
779 00 OLOMOUC

tel: 581 114 232
e-mail: info@zs-zeyerova.cz

Kalendář akcí

Hlavní prázdniny
1. 7. – 31. 8. 2020