Na konci června se zájemci z řad sedmáků a osmáků vydali na exkurzi do nedaleké Střední školy řezbářské v Tovačově.

Po příjezdu do areálu školy nás přivítali mistři odborného výcviku, kteří si nás rozdělili do dvojic, postavili k ponkům a společně s učni nám vysvětlili výrobu praktického dřevěného podnosu, jenž jsme měli za úkol vyrobit. Šlo o, na první pohled, velmi složitý produkt. Jakmile jsme se však pustili do práce, zjistili jsme, že výroba podnosu není nijak složitá. Když jsme práci dokončili, byli jsme překvapeni tím, co jsme dokázali. Věděli jsme, že doma jistě uděláme podnosem radost. Po ruční práci následovala prohlídka výstavy řezbářských a truhlářských výrobků učňů tamní školy. Vše jsme zakončili návštěvou Tovačovského zámku a tzv. Spanilé věže, která je vysoká 96 m a schody až na její vrchol nám daly zabrat.

Příjemně strávený den hodnotíme jako velmi podařený. Okusili jsme tvrdou ruční práci se dřevem a ještě jsme nahlédli do historie 2. poloviny 11. století, kdy byl Tovačovský zámek dle pověsti založen.

žáci 8. B

Kontakt

Základní škola Olomouc, Zeyerova 28, příspěvková organizace
Zeyerova 28/970
779 00 OLOMOUC

tel: 581 114 232
e-mail: info@zs-zeyerova.cz

Kalendář akcí

Hlavní prázdniny
1. 7. – 31. 8. 2020