Plavba historickou Olomoucí

Adrenalin, zábavu i společné chvíle se spolužáky jsme si dosyta užili jako odměnu za vítězství v soutěži Chraňme Česko. Čekala nás totiž plavba na raftech historickou Olomoucí a opékání v Rozáriu.

Někteří poprvé v životě usedli do raftů, aby během půlhodiny proplouvali po klidně tekoucím Mlýnském potoku, pravém rameni řeky Moravy. Cestou jsme podjeli osm mostů, viděli z jiného perspektivy Zdíkův palác, Arcidiecézní muzeum nebo katedrálu svatého Václava. Pod ulicí 1. máje jsme se dostali do Bezručových sadů, kde jsme obdivovali olomoucké hradby nebo Jihoslovanské mauzoleum. Rafty jsme opustili u Korunní pevnůstky, odkud jsme se vypravili do Rozária. Díky krásnému počasí jsme se mohli kochat nádhernými zahradami s již rozkvetlými růžemi.

Na závěr nás čekal netradiční oběd, kdy jsme si opékali špekáčky. Už teď víme, že se příští rok do soutěže opět zapojíme.

Hana Kramářová

 

Používáme cookies a obdobné technologie nezbytné pro správné fungování webu, a dále pro účely analýzy provozu a návštěvnosti a personalizaci obsahu a reklamy. Výběrem „Přijmout vše“ udělujete souhlas se zpracováním všech volitelných druhů cookies pro tyto zmíněné účely. Zpracování volitelných cookies můžete také odmítnout. Více informací v Zásadách používání souborů cookies.
Cookies settings
Přijmout
Odmítnout
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Jaké soubory cookie využíváme?

Na našem webu využíváme jen nezbytné soubory cookie - ty jsou reakcí na Vámi provedené akce, které představují požadavek na služby, jako jsou nastavení vašich předvoleb ochrany osobních údajů, přihlášení nebo vyplňování formulářů.

Tyto soubory cookie neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.

Soubory cookie pro lepší funkčnost

Tyto soubory cookie umožňují poskytovat vylepšenou funkčnost a přizpůsobení webové stránky. Mohou být nastaveny námi nebo poskytovateli třetích stran, jejichž služby jsme přidali na naše stránky. Pokud tyto soubory cookie nepovolíte, některé nebo všechny tyto služby nemusí fungovat správně.

Jak dlouho zůstanou cookies v mém zařízení? Doba, po kterou soubory cookies zůstanou ve vašem zařízení, se odvíjí od toho, zda se jedná o „trvalé“ nebo „relační“ soubory cookies. Trvalé soubory cookies budou uloženy webovým prohlížečem a zůstanou platné až do nastaveného data vypršení platnosti, pokud je před vypršením platnosti neodstraníte (u nás je to 180 dní). Relační cookies naopak vyprší na konci vaší webové relace, když se webový prohlížeč zavře.
Save settings
Cookies settings