Dětský den plný zábavy

Každý rok slavíme 1. června Mezinárodní den dětí a vzhledem k tomu, že tentokrát připadl na sobotu, se SRPŠ a ZŠ Zeyerova rozhodli uspořádat slavnostní odpoledne ve středu 29. 5. 2024. Hned po obědě byly na školním hřišti přípravy v plném proudu a chystalo se vše potřebné, aby si děti prosluněné odpoledne užily. Na pomoc dorazili učitelé, asistenti i žáci školy. Ve tři hodiny bylo vše hotovo a čekalo se na první zájemce o soutěžení.

Na hravé a zvídavé děti čekalo celkem dvanáct soutěžních stanovišť a několik doprovodných. Mohly si tak vyzkoušet např. opičí dráhu, sledování zvířat dalekohledem, balanc, jízdu na koloběžce, hod na cíl a další sportovní aktivity. Na kartičku dostaly za každou splněnou aktivitu razítko a po splnění všech úkolů je čekaly zajímavé ceny. Kromě soutěží si také děti vyzkoušely resuscitaci u zdravotníka, malování na kamínky nebo si mohly vybrat u děvčat ze sedmých tříd nějaký pěkný obrázek na obličej. Samozřejmě nemohl chybět stánek s hudbou nebo s cukrovou vatou. V okénku bylo také možno si zakoupit občerstvení v podobě párku v rohlíku nebo palačinky. Kromě těchto pochutin bylo dětem zdarma nabídnuto ovoce a zelenina.

Den dětí na školním hřišti „Zeyerky“ byl také skvělou příležitostí pro pokoření loňského rekordu v tancování. Letos se tančilo na známou píseň Macarena a přidalo neuvěřitelných 146 účastníků z řad dětí, rodičů i pedagogického sboru. O předtančení se postaraly žákyně z 8. B pod vedením paní učitelky Sittkové. Radost, nadšení a smích, to vše doprovázené hudbou, se nesly celým hřištěm a jsme moc rádi, že si odpoledne všichni užili.

Jakub Fiala

 

Používáme cookies a obdobné technologie nezbytné pro správné fungování webu, a dále pro účely analýzy provozu a návštěvnosti a personalizaci obsahu a reklamy. Výběrem „Přijmout vše“ udělujete souhlas se zpracováním všech volitelných druhů cookies pro tyto zmíněné účely. Zpracování volitelných cookies můžete také odmítnout. Více informací v Zásadách používání souborů cookies.
Cookies settings
Přijmout
Odmítnout
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Jaké soubory cookie využíváme?

Na našem webu využíváme jen nezbytné soubory cookie - ty jsou reakcí na Vámi provedené akce, které představují požadavek na služby, jako jsou nastavení vašich předvoleb ochrany osobních údajů, přihlášení nebo vyplňování formulářů.

Tyto soubory cookie neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.

Soubory cookie pro lepší funkčnost

Tyto soubory cookie umožňují poskytovat vylepšenou funkčnost a přizpůsobení webové stránky. Mohou být nastaveny námi nebo poskytovateli třetích stran, jejichž služby jsme přidali na naše stránky. Pokud tyto soubory cookie nepovolíte, některé nebo všechny tyto služby nemusí fungovat správně.

Jak dlouho zůstanou cookies v mém zařízení? Doba, po kterou soubory cookies zůstanou ve vašem zařízení, se odvíjí od toho, zda se jedná o „trvalé“ nebo „relační“ soubory cookies. Trvalé soubory cookies budou uloženy webovým prohlížečem a zůstanou platné až do nastaveného data vypršení platnosti, pokud je před vypršením platnosti neodstraníte (u nás je to 180 dní). Relační cookies naopak vyprší na konci vaší webové relace, když se webový prohlížeč zavře.
Save settings
Cookies settings