Velmi zajímavý program čekal na děti z 2.A v úterý 2. května. Ve spolupráci s Vlastivědným muzeem se měly možnost zúčastnit workshopu Ušaté dobrodružství. Prostřednictvím zajímavých činností se seznámily se životem zajíčků a králíčků v přírodě. Jako zajíčci si zaskákaly, vlezly si do zaječí nory, prostřednictvím hmatové hry si vyzkoušely, jestli poznají seno, srst nebo krmení. Z kostek dle vlastní fantazie vyrobily vlastní zvířátka.

Neméně zajímavá pro děti byla výtvarná činnost, kdy si pomocí tiskátek a šablon každý vytvořil vlastní leporelo, uvnitř kterého v krásné přírodě hopkala spousta zajíčků a králíčků.

Tahle dvě podobná zvířátka si děti občas pletly. Po tomto workshopu už každý z nich ví, že kolem naší školy občas máme možnost vidět běhat zajíčky a s králíčky si je už nikdy nespletou.

 

E. Thürriglová