Vytvořili jsme hasičské auto

Naši žáci v rámci týmu Dragon Construction nedávno vytvořili cisternovou automobilní stříkačku s označením CAS 4/2500 – A. Jedním z prvních kroků pro vytvoření našeho návrhu hasičského auta bylo nakreslit detailní náčrtek 3D modelu. 

Všechny části vozu byly pečlivě navrženy speciálně pro tento projekt a následně vytištěny na 3D tiskárně. Na tomto projektu jsme společně pracovali jako jeden tým po dobu dvou měsíců a rozdělili jsme si mezi sebe jednotlivé úkoly.

Celé auto je řízeno pomocí  Micro:bitu. Ovládá pohon vozu a spouštění sirény. Díky této technologii máme plnou kontrolu nad funkcemi vozidla.

Rozměry naší cisternové automobilní stříkačky jsou následující: délka 460 mm, šířka 250 mm a výška 280 mm. Tyto rozměry jsme pečlivě zvolili tak, aby náš výrobek byl dobře ovladatelný.
Na fotografii našeho hasičského auta si můžete všimnout ovládacího panelu umístěného na přední části vozu. Tento panel obsahuje různé vypínače, jako je hlavní vypínač, tlačítko na zapnutí majáků, tlačítko na zapnutí světel a tlačítko na čerpadlo na vodu. Na panelu se nachází vypínač na přední prostorové světlo, které je složeno z pěti LED diod o výkonu 1 Watt každá, což zajišťuje celkový výkon osvětlení 5 Wattů. Úkolem tohoto světla je osvětlit pracovní plochu při hašení požáru. Prostorové světlo je propojeno s čidlem požáru, které vyhodnocuje přítomnost ohně a spouští automatické zapojení stříkačky s dosahem půl metru. Průtok čerpadla činí 4 litry za sekundu a objem nádrže je 2500 ml.
Původně jsme plánovali vybavit naše hasičské auto pásy, ale zjistili jsme, že se pásy často zasekávaly. Proto jsme se rozhodli pásy nahradit koly. Průměr kol činí 80 mm a mají šířku 32 mm. Tyto rozměry jsou odvozeny od ozubeného pomocného kola. Zadní kolo je připojeno k motoru. Náš motor pracuje s otáčkami 250 za minutu a jeho výkon činí 12 voltů. Tato konfigurace motoru nám poskytuje dostatečný výkon pro pohyb vozidla.
Práce na našem projektu byla složitá a časově náročnější, než jsme původně předpokládali. Během celého procesu jsme však neustále vylepšovali a zdokonalovali náš model. Naším hlavním cílem bylo vytvořit něco výjimečného a jsme velmi spokojeni, že se nám to podařilo. Naše hasičské auto je multifunkční a splňuje všechna naše očekávání.
Získali jsme uznání a pochvalu od okolí. Lidé si všímají našich propracovaných detailů, zvukových a světelných efektů a také technického provedení modelu.
Tým Dragon Construction tvořený Matějem Filipem, Lukášem Filipem a Matoušem Drahotuským se těší na další výzvy a příležitosti k tvorbě inovativních projektů.

Používáme cookies a obdobné technologie nezbytné pro správné fungování webu, a dále pro účely analýzy provozu a návštěvnosti a personalizaci obsahu a reklamy. Výběrem „Přijmout vše“ udělujete souhlas se zpracováním všech volitelných druhů cookies pro tyto zmíněné účely. Zpracování volitelných cookies můžete také odmítnout. Více informací v Zásadách používání souborů cookies.
Cookies settings
Přijmout
Odmítnout
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Jaké soubory cookie využíváme?

Na našem webu využíváme jen nezbytné soubory cookie - ty jsou reakcí na Vámi provedené akce, které představují požadavek na služby, jako jsou nastavení vašich předvoleb ochrany osobních údajů, přihlášení nebo vyplňování formulářů.

Tyto soubory cookie neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.

Soubory cookie pro lepší funkčnost

Tyto soubory cookie umožňují poskytovat vylepšenou funkčnost a přizpůsobení webové stránky. Mohou být nastaveny námi nebo poskytovateli třetích stran, jejichž služby jsme přidali na naše stránky. Pokud tyto soubory cookie nepovolíte, některé nebo všechny tyto služby nemusí fungovat správně.

Jak dlouho zůstanou cookies v mém zařízení? Doba, po kterou soubory cookies zůstanou ve vašem zařízení, se odvíjí od toho, zda se jedná o „trvalé“ nebo „relační“ soubory cookies. Trvalé soubory cookies budou uloženy webovým prohlížečem a zůstanou platné až do nastaveného data vypršení platnosti, pokud je před vypršením platnosti neodstraníte (u nás je to 180 dní). Relační cookies naopak vyprší na konci vaší webové relace, když se webový prohlížeč zavře.
Save settings
Cookies settings