V předvánočním čase si našly desítky dětí i dospělých čas na náš tradiční vánoční jarmark, který nabízí bohatý program jak pro malé, tak velké návštěvníky.

Na své si tak mohli přijít všichni. Děti si s nadšením vyráběly vánoční ozdoby, dílničky nabízely různé druhy svícnů, svíčky z včelího vosku, vánoční přání, skřítky ze šišek, zdobení perníčků, lucerny i magnetky a odznáčky. Rodiče a prarodiče si mohli zakoupit již hotové výrobky jako malované kamínky, vánoční ozdoby nebo voňavá mýdla. Kdo si chtěl odpočinout, navštívil kavárničky s bohatým občerstvením včetně palačinek. Velké poděkování patří rodičům, kteří zajistili výborné domácí cukroví, jehož vůně se linula celou školou. Na jarmark byli pozváni i bývalí zaměstnanci školy a společně si zavzpomínali na roky strávené na Zeyerce.

Divadelní představení si pro návštěvníky připravili žáci 7. B, kteří nacvičili pohádku Lotrando a Zubejda. Skvělé kostýmy, kulisy, rekvizity a zejména herecké výkony byly po zásluze odměněny velikým potleskem. Koledy zazpívali žáci z 5.B a děti z družiny předvedly živý betlém.

Živo bylo i před budovou školy, kde Sdružení rodičů a přátel školy nabízelo občerstvení a zájemci si mohli na ohništi opéct špekáčky. Po setmění se návštěvníci sešli u nazdobeného stromečku, který byl pod záštitou městské části Hodolany slavnostně rozsvícen. „Jsem ráda, že se nám po dvouleté pauze podařilo úspěšně navázat na tradici vánočního jarmarku. Program byl bohatý a pestrý a měla jsem radost, když jsem procházela mezi návštěvníky a slyšela chválu a slova uznání na naši adresu. Chtěla bych poděkovat všem, ať dospělým nebo dětem, kteří se podíleli na přípravě i samotné realizaci jarmarku,“ zhodnotila akci ředitelka školy Vladimíra Švecová.

ZŠ Zeyerova se během jarmarku zapojila do charitativní sbírky pro Dětskou onkologii Olomouc a prodejem vánočních hvězd přispěla částkou 8 500 Kč.