Soutěž v programování

V podzimních měsících na naší škole probíhal kroužek programování. Odpolední klub navštěvovalo celkem 14 žáků druhého stupně. Žáci získali základní vědomosti a někteří prohlubovali své dovednosti v rozšiřujícím kurzu, který probíhal v odpoledních hodinách na Střední průmyslové škole elektrotechnické v Olomouci v měsících leden až březen.

V úterý 26. 3. 2019 se konalo okresní kolo 33. ročníku Soutěže v programování na VOŠ a SPŠE v Olomouci. V kategorii Micro:bití vyhrál Tomáš Zavadil ze třídy 9. C, který získal celkem 42 bodů z celkového počtu 45. Jan Vlček z 8. A obsadil třetí místo, na čtvrtém místě skončil Jan Velen (9. B). Výborně si vedl i David Soldán, žák třídy 7. B, který byl nejmladším účastníkem.

V průběhu soutěže žáci plnili čtyři programovací úkoly. Prvním úkolem bylo vytvořit program zobrazující rotující šipku, která se otáčí podle stisku tlačítka. Pomocí programu pak vypočítali výsledek výrazu, podle volby proměnné x, y. Při programování třetí úlohy využili i součástku Micro:bit, kdy po zatřepání micro:bitem se náhodně rozsvítí diody, kdy se tento náhodný vzor zobrazí ve třetí řadě diod.  Nejvíce se jim podařila tvorba programu Padající cihličky. Hra začala po rozsvícení nápisu „Pozor cihly“, kdy na spodním řádku je postavička, kterou ovládáme pomocí tlačítek tak, abychom se vyhnuli cihlám.

Všem soutěžícím blahopřejeme k úspěchu a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

Slavomíra Schubertová, vyučující fyziky

Používáme cookies a obdobné technologie nezbytné pro správné fungování webu, a dále pro účely analýzy provozu a návštěvnosti a personalizaci obsahu a reklamy. Výběrem „Přijmout vše“ udělujete souhlas se zpracováním všech volitelných druhů cookies pro tyto zmíněné účely. Zpracování volitelných cookies můžete také odmítnout. Více informací v Zásadách používání souborů cookies.
Cookies settings
Přijmout
Odmítnout
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Jaké soubory cookie využíváme?

Na našem webu využíváme jen nezbytné soubory cookie - ty jsou reakcí na Vámi provedené akce, které představují požadavek na služby, jako jsou nastavení vašich předvoleb ochrany osobních údajů, přihlášení nebo vyplňování formulářů.

Tyto soubory cookie neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.

Soubory cookie pro lepší funkčnost

Tyto soubory cookie umožňují poskytovat vylepšenou funkčnost a přizpůsobení webové stránky. Mohou být nastaveny námi nebo poskytovateli třetích stran, jejichž služby jsme přidali na naše stránky. Pokud tyto soubory cookie nepovolíte, některé nebo všechny tyto služby nemusí fungovat správně.

Jak dlouho zůstanou cookies v mém zařízení? Doba, po kterou soubory cookies zůstanou ve vašem zařízení, se odvíjí od toho, zda se jedná o „trvalé“ nebo „relační“ soubory cookies. Trvalé soubory cookies budou uloženy webovým prohlížečem a zůstanou platné až do nastaveného data vypršení platnosti, pokud je před vypršením platnosti neodstraníte (u nás je to 180 dní). Relační cookies naopak vyprší na konci vaší webové relace, když se webový prohlížeč zavře.
Save settings
Cookies settings