V podzimních měsících na naší škole probíhal kroužek programování. Odpolední klub navštěvovalo celkem 14 žáků druhého stupně. Žáci získali základní vědomosti a někteří prohlubovali své dovednosti v rozšiřujícím kurzu, který probíhal v odpoledních hodinách na Střední průmyslové škole elektrotechnické v Olomouci v měsících leden až březen.

V úterý 26. 3. 2019 se konalo okresní kolo 33. ročníku Soutěže v programování na VOŠ a SPŠE v Olomouci. V kategorii Micro:bití vyhrál Tomáš Zavadil ze třídy 9. C, který získal celkem 42 bodů z celkového počtu 45. Jan Vlček z 8. A obsadil třetí místo, na čtvrtém místě skončil Jan Velen (9. B). Výborně si vedl i David Soldán, žák třídy 7. B, který byl nejmladším účastníkem.

V průběhu soutěže žáci plnili čtyři programovací úkoly. Prvním úkolem bylo vytvořit program zobrazující rotující šipku, která se otáčí podle stisku tlačítka. Pomocí programu pak vypočítali výsledek výrazu, podle volby proměnné x, y. Při programování třetí úlohy využili i součástku Micro:bit, kdy po zatřepání micro:bitem se náhodně rozsvítí diody, kdy se tento náhodný vzor zobrazí ve třetí řadě diod.  Nejvíce se jim podařila tvorba programu Padající cihličky. Hra začala po rozsvícení nápisu „Pozor cihly“, kdy na spodním řádku je postavička, kterou ovládáme pomocí tlačítek tak, abychom se vyhnuli cihlám.

Všem soutěžícím blahopřejeme k úspěchu a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

Slavomíra Schubertová, vyučující fyziky