Na začátku dubna proběhl v našem oddělení projektový den o znalostech Olomouce. Na úvod proběhla krátká přednáška o tom, kdo je to architekt a urbanista, co je náplní jeho práce, co jsou to architektonické a urbanistické hodnoty.

Po první části projektu následovaly aktivity o našem městě (křížovka, včera x dnes – poznávání známých míst na historických fotkách, letecké fotky – poznávání známých míst). Druhá část byla zaměřena na znalost památek (puzzle kašny,postupně odkrývaný obrázek, stavba a detail – přiřaď detail ke správné stavbě). Před poslední praktickou částí proběhla společná prezentace a diskuse o dobrých a špatných příkladech městského prostoru (poznáš, co je na obrázku dobře/špatně?). Následovala poslední část, kde výstupem projektu byl architektonický a urbanistický návrh konkrétní části Olomouce (navrhni vlastní dostavbu proluky v Denisově ulici, navrhni úpravu Kollárova náměstí). Následovalo společné zhodnocení obou návrhů.

Kristýna Šobrová

Kontakt

Základní škola Olomouc, Zeyerova 28, příspěvková organizace
Zeyerova 28/970
779 00 OLOMOUC

tel: 581 114 232
e-mail: info@zs-zeyerova.cz

Kalendář akcí

Výměnný pobyt Erasmus+
Atény (Řecko), vybraní žáci
21. – 25. 10. 2019

 

Ekoprogram DDM
2. AB
21. 10. 2019

 

Beseda k volbě povolání
9.A
21. 10. 2019

 

Talent pro firmy
Vybraní žáci 5.A
22. 10. 2019

 

Burza práce a vzdělávání
8.ABC + 9.ABC
22. 10. 2019

 

Plavecký výcvik
2. AB
24. 10. 2019

 

Státní svátek
Den vzniku samostatného Československa
28. 10. 2019

 

Podzimní prázdniny
29. – 30. 10. 2019

 

Plavecký výcvik
2. AB
31. 10. 2019

 

Planetárium Brno + hrad Špilberk
Exkurze, 5.ABC
31. 10. 2019

 

Workshop Rodinný rozpočet 
9. AC
31. 10. 2019

 

Workshop Rodinný rozpočet 
9. B
1. 11. 2019

 

Jumping drums
hudební program, 8. ABC
1. 11. 2019

 

Schůze delegátů SRPŠ
17:00, učebna cizích jazyků
4. 11. 2019

 

Plavecký výcvik
2. AB
7. 11. 2019

 

Královna Koloběžka I.
Divadelní představení, 1.ABC
7. 11. 2019

 

Odpadová olympiáda
6.C
7. 11. 2019

 

Petr a Lucie
Divadelní představení, 8. ABC + 9.ABC
13. 11. 2019

 

Expedice Borneo
Zeměpisný pořad, 6. ABC + 7. ABC
14. 11. 2019

 

Plavecký výcvik
2. AB
14. 11. 2019

 

Plavecký výcvik
2. AB
21. 11. 2019

 

Ptačí svět
ekologická akce DDM, 3.A
21. 11. 2019