Projektový den „Naše město“

Na začátku dubna proběhl v našem oddělení projektový den o znalostech Olomouce. Na úvod proběhla krátká přednáška o tom, kdo je to architekt a urbanista, co je náplní jeho práce, co jsou to architektonické a urbanistické hodnoty.

Po první části projektu následovaly aktivity o našem městě (křížovka, včera x dnes – poznávání známých míst na historických fotkách, letecké fotky – poznávání známých míst). Druhá část byla zaměřena na znalost památek (puzzle kašny,postupně odkrývaný obrázek, stavba a detail – přiřaď detail ke správné stavbě). Před poslední praktickou částí proběhla společná prezentace a diskuse o dobrých a špatných příkladech městského prostoru (poznáš, co je na obrázku dobře/špatně?). Následovala poslední část, kde výstupem projektu byl architektonický a urbanistický návrh konkrétní části Olomouce (navrhni vlastní dostavbu proluky v Denisově ulici, navrhni úpravu Kollárova náměstí). Následovalo společné zhodnocení obou návrhů.

Kristýna Šobrová

Používáme cookies a obdobné technologie nezbytné pro správné fungování webu, a dále pro účely analýzy provozu a návštěvnosti a personalizaci obsahu a reklamy. Výběrem „Přijmout vše“ udělujete souhlas se zpracováním všech volitelných druhů cookies pro tyto zmíněné účely. Zpracování volitelných cookies můžete také odmítnout. Více informací v Zásadách používání souborů cookies.
Cookies settings
Přijmout
Odmítnout
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Jaké soubory cookie využíváme?

Na našem webu využíváme jen nezbytné soubory cookie - ty jsou reakcí na Vámi provedené akce, které představují požadavek na služby, jako jsou nastavení vašich předvoleb ochrany osobních údajů, přihlášení nebo vyplňování formulářů.

Tyto soubory cookie neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.

Soubory cookie pro lepší funkčnost

Tyto soubory cookie umožňují poskytovat vylepšenou funkčnost a přizpůsobení webové stránky. Mohou být nastaveny námi nebo poskytovateli třetích stran, jejichž služby jsme přidali na naše stránky. Pokud tyto soubory cookie nepovolíte, některé nebo všechny tyto služby nemusí fungovat správně.

Jak dlouho zůstanou cookies v mém zařízení? Doba, po kterou soubory cookies zůstanou ve vašem zařízení, se odvíjí od toho, zda se jedná o „trvalé“ nebo „relační“ soubory cookies. Trvalé soubory cookies budou uloženy webovým prohlížečem a zůstanou platné až do nastaveného data vypršení platnosti, pokud je před vypršením platnosti neodstraníte (u nás je to 180 dní). Relační cookies naopak vyprší na konci vaší webové relace, když se webový prohlížeč zavře.
Save settings
Cookies settings