Sonda na přírodovědném jarmarku

Zeyeráci Stars tentokrát vyrazili se svým projektem a vybavením na Přírodovědeckou fakultu Univerzity Palackého, aby svým vědeckým bádáním ohromili žáky mnoha škol, které putovaly na přírodovědný jarmark za poznáním. Ten se konal 21. 6. a nesl podtitul: Dotkni se vědy. Na více než dvaceti stanovištích si mohli žáci vyzkoušet nejrůznější chemické, fyzikální i biologické pokusy, dozvědět se něco zajímavého nebo otestovat optické experimenty a jazykové hlavolamy.

Zeyeráci měli svůj stánek s vesmírnými aktivitami v prvním patře budovy a jen co se dveře fakulty otevřely široké veřejnosti dokořán, ihned bylo narváno. V učebně vedle stánku se šikovný tým sedmáků a deváťáků chopil prezentace projektu a podle potlesku stále se hrnoucího davu žáků měl ohromný úspěch. Navštívit fakultu a podpořit spolužáky přišly i další třídy z naší školy.

S prezentací projektu se tým vesmírných dobrodruhů dostal až na stránky Gymnázia v Hranicích a Gymnázia ve Šternberku, kde se objevily fotografie týmu. Na stránkách Přírodovědecké fakulty UP se o našem dobrodružství taktéž zmiňují. Se sondou jsme se dostali opravdu daleko, ale co když je to teprve začátek?

Jakub Fiala

 

Používáme cookies a obdobné technologie nezbytné pro správné fungování webu, a dále pro účely analýzy provozu a návštěvnosti a personalizaci obsahu a reklamy. Výběrem „Přijmout vše“ udělujete souhlas se zpracováním všech volitelných druhů cookies pro tyto zmíněné účely. Zpracování volitelných cookies můžete také odmítnout. Více informací v Zásadách používání souborů cookies.
Cookies settings
Přijmout
Odmítnout
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Jaké soubory cookie využíváme?

Na našem webu využíváme jen nezbytné soubory cookie - ty jsou reakcí na Vámi provedené akce, které představují požadavek na služby, jako jsou nastavení vašich předvoleb ochrany osobních údajů, přihlášení nebo vyplňování formulářů.

Tyto soubory cookie neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.

Soubory cookie pro lepší funkčnost

Tyto soubory cookie umožňují poskytovat vylepšenou funkčnost a přizpůsobení webové stránky. Mohou být nastaveny námi nebo poskytovateli třetích stran, jejichž služby jsme přidali na naše stránky. Pokud tyto soubory cookie nepovolíte, některé nebo všechny tyto služby nemusí fungovat správně.

Jak dlouho zůstanou cookies v mém zařízení? Doba, po kterou soubory cookies zůstanou ve vašem zařízení, se odvíjí od toho, zda se jedná o „trvalé“ nebo „relační“ soubory cookies. Trvalé soubory cookies budou uloženy webovým prohlížečem a zůstanou platné až do nastaveného data vypršení platnosti, pokud je před vypršením platnosti neodstraníte (u nás je to 180 dní). Relační cookies naopak vyprší na konci vaší webové relace, když se webový prohlížeč zavře.
Save settings
Cookies settings