V pátek 26. května se děti ze 2. A a 2. B vydaly na školní výlet na zámek Lysice. Čekal na ně den plný překvapení, zábavy i poučení. 

Děti navštívily divadlo, kde zhlédly pohádku O Palečkovi. S velkým nadšením, úsměvem na tváři a neskrývaným zaujetím sledovaly, jak to nakonec s Palečkem dopadne. Poté si prohlédly zámek a jeho nádherné komnaty, mimo jiné se dozvěděly spoustu zajímavých informací z historie zámku Lysice.

Překvapením pro všechny bylo, že si děti mohly vyzkoušet divadelní kostýmy, alespoň na chvíli se proměnit v čerta, panímámu, princeznu, prince, čarodějnici, pohádkového Honzu, kouzelného dědečka nebo hostinského. Společně s vypravěčem doplňovaly pohádkový příběh.  Po zábavném vyzkoušení kostýmů jsme se přesunuli do komnaty, kde bylo mnoho nádherných typů loutek. Protože se blížil čas na oběd, posílili jsme se na nádvoří zámku výborným špekáčkem.

Výlet se vydařil, počasí nám přálo a odnesli jsme si spoustu krásných zážitků. Na zpáteční cestě byl pro děti nachystán kvíz, kde si mohly ověřit, kolik poznatků si z výletu vezou. 

Lenka Tomigová, TU 2. B