V letošním školním roce naše třídy 7. A a 7. B vyrazily za poznáním přírody v Moravském krasu.

Žáci se ve středu 24. 5. okolo osmé hodiny ranní sešli na místě určení a po třídách vstoupili do autobusu, který nás dovezl na malé parkoviště poblíž Rudice. Odtud jsme šli až k naší první zastávce, písečnému lomu Seč. Zde jsme se mohli porozhlédnout. Poté jsme se vydali podívat na okolní přírodu, kterou jsme se vrátili zpět k autobusu.

Když jsme konečně byli všichni, čekala nás prohlídka mlýna v nedaleké Rudici. V třípatrovém mlýnu bylo ukázáno, jak se zde v 17. – 18. století žilo a co vše zde bylo těženo. Po zajímavé prohlídce jsme se vydali k Rudickému propadání, které bylo bohužel zarostlé, ale i tak bylo zajímavou ukázkou české přírody.

Celý den bylo slunečno a teplo. Cesta se vydařila a všichni byli v pořádku. Z výletu máme spoustu krásných zážitků a několik povedených fotografií. Myslím, že z výletu nikdo nebyl zklamán a všichni si ho užili.

Hanka Minaříková, 7. B