Prvňáčci prožili svůj první školní výlet

V pátek 31. května se děti ze 1. A , 1. B a 2.A vydaly na školní výlet na zámek Kunín.

Čekal na ně den plný překvapení, zábavy i poučení. 

Děti navštívily divadlo, kde zhlédly pohádku O ševci Kubovi. S velkým nadšením, úsměvem na tváři a neskrývaným zaujetím sledovaly, jak to nakonec s Kubou a jeho hodnou Andulkou dopadne.

Po představení si děti prohlédly zámek a jeho nádherné komnaty, mimo jiné se dozvěděly spoustu zajímavých informací z historie zámku Kunín, o jeho obyvatelích a tradicích.

Po prohlídce zámku jsme se přesunuli do komnaty, kde bylo mnoho nádherných typů loutek, o kterých se děti dověděly, jak ožívají a jak se s nimi pracuje.

Překvapením pro všechny bylo, že si děti mohly vyzkoušet divadelní kostýmy a alespoň na chvíli se proměnit v čerta, vodníka, panímámu, princeznu, prince, čarodějnici, pohádkového Honzu, kouzelného dědečka nebo hostinského. Společně s vypravěčem doplňovaly pohádkový příběh. 

Protože se blížil čas na oběd, posílili jsme se na nádvoří zámku výborným špekáčkem. Na závěr nesměla chybět návštěva obchůdku, kde si děti udělaly radost nákupem suvenýrů.

Příjemně unavené a plné zážitků nás pak čekala už jen cesta domů. Dle slov dětí se nám výlet vydařil.

Filip:,, Nejvíc se mi líbil zámek.“ Olda:,, Nejlepší byla zámecká zahrada.“ Matěj:,, Líbilo se mi všechno.“

Počasí nám přálo a domů jsme si odnesli spoustu krásných zážitků.

 

E. Thürriglová a děti z 1.A

Používáme cookies a obdobné technologie nezbytné pro správné fungování webu, a dále pro účely analýzy provozu a návštěvnosti a personalizaci obsahu a reklamy. Výběrem „Přijmout vše“ udělujete souhlas se zpracováním všech volitelných druhů cookies pro tyto zmíněné účely. Zpracování volitelných cookies můžete také odmítnout. Více informací v Zásadách používání souborů cookies.
Cookies settings
Přijmout
Odmítnout
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Jaké soubory cookie využíváme?

Na našem webu využíváme jen nezbytné soubory cookie - ty jsou reakcí na Vámi provedené akce, které představují požadavek na služby, jako jsou nastavení vašich předvoleb ochrany osobních údajů, přihlášení nebo vyplňování formulářů.

Tyto soubory cookie neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.

Soubory cookie pro lepší funkčnost

Tyto soubory cookie umožňují poskytovat vylepšenou funkčnost a přizpůsobení webové stránky. Mohou být nastaveny námi nebo poskytovateli třetích stran, jejichž služby jsme přidali na naše stránky. Pokud tyto soubory cookie nepovolíte, některé nebo všechny tyto služby nemusí fungovat správně.

Jak dlouho zůstanou cookies v mém zařízení? Doba, po kterou soubory cookies zůstanou ve vašem zařízení, se odvíjí od toho, zda se jedná o „trvalé“ nebo „relační“ soubory cookies. Trvalé soubory cookies budou uloženy webovým prohlížečem a zůstanou platné až do nastaveného data vypršení platnosti, pokud je před vypršením platnosti neodstraníte (u nás je to 180 dní). Relační cookies naopak vyprší na konci vaší webové relace, když se webový prohlížeč zavře.
Save settings
Cookies settings