Ekologie, aneb recyklujme sondu

Ve středu 29. 5. se několik žáků 7. B zúčastnilo Žákovské konference v centru ekologických aktivit Sluňákov. Ráno se skupinka vydala vlakem do Horky n. Moravou, vybavená veškerými potřebnými rekvizitami a obrázky z jejich projektu sonda Zeyerie. Tentokrát šlo ale především o to, aby ukázali, že se dá sonda – nebo alespoň její část – využít v aktivitách zaměřených na přírodu.

Na žáky z různých škol čekalo vzájemné seznámení, aby si mezi sebou vytvořili přátelskou a klidnou atmosféru a nikdo neměl trému. Pak následovala samotná prezentace projektů, která byla rozdělena do dvou částí. V první části jsme tak mohli vidět např. vozidlo z PET lahví a plastového draka, sbírku na podporu canisterapie ve FN Olomouc (ta byla podpořena vlastní písní) nebo velikonoční EKO jarmark s benefičním stánkem pro školní zahradu.

V druhé části programu prezentoval náš tým Zeyeráků, kteří sondu recyklovali jako meteorologickou stanici. Následovalo správné a šetrné krmení kachen v Olomouci, na což upozorňovaly cedule, které žáci sami vyrobili a zakončila to prezentace na téma „Holubi ve městě a městský holubník“. Během přestávek bylo pro žáky i pedagogický doprovod nachystáno občerstvení od členů Sluňákova a na závěr celého dopoledne čekal všechny upcyklační workshop, ve kterém si žáci i učitelé mohli vyzkoušet výrobu nejrůznějších doplňků ze starých riflí.

Součástí prezentací byly také připomínky, doporučení a pochvaly k jednotlivým výkonům všech škol, ze kterých si náš tým odnáší nejen poučení o správném projevu, ale také nesčetné množství pochval a uznání od svých vrstevníků.

Jakub Fiala

Používáme cookies a obdobné technologie nezbytné pro správné fungování webu, a dále pro účely analýzy provozu a návštěvnosti a personalizaci obsahu a reklamy. Výběrem „Přijmout vše“ udělujete souhlas se zpracováním všech volitelných druhů cookies pro tyto zmíněné účely. Zpracování volitelných cookies můžete také odmítnout. Více informací v Zásadách používání souborů cookies.
Cookies settings
Přijmout
Odmítnout
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Jaké soubory cookie využíváme?

Na našem webu využíváme jen nezbytné soubory cookie - ty jsou reakcí na Vámi provedené akce, které představují požadavek na služby, jako jsou nastavení vašich předvoleb ochrany osobních údajů, přihlášení nebo vyplňování formulářů.

Tyto soubory cookie neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.

Soubory cookie pro lepší funkčnost

Tyto soubory cookie umožňují poskytovat vylepšenou funkčnost a přizpůsobení webové stránky. Mohou být nastaveny námi nebo poskytovateli třetích stran, jejichž služby jsme přidali na naše stránky. Pokud tyto soubory cookie nepovolíte, některé nebo všechny tyto služby nemusí fungovat správně.

Jak dlouho zůstanou cookies v mém zařízení? Doba, po kterou soubory cookies zůstanou ve vašem zařízení, se odvíjí od toho, zda se jedná o „trvalé“ nebo „relační“ soubory cookies. Trvalé soubory cookies budou uloženy webovým prohlížečem a zůstanou platné až do nastaveného data vypršení platnosti, pokud je před vypršením platnosti neodstraníte (u nás je to 180 dní). Relační cookies naopak vyprší na konci vaší webové relace, když se webový prohlížeč zavře.
Save settings
Cookies settings