Pachatel se vrací na místo činu

Po necelém měsíci jsme opět navštívili Vědeckotechnický park, tentokrát to bylo vědecké centrum zaměřené na nanomateriály a chemický výzkum CATRIN – RCPTM.

Program, připravený naším bývalým žákem Vítkem Hrubým a jeho současnými spolupracovníky, spočíval v ukázce výroby vodíku z vody pomocí fotokatalyzátorů aktivních materiálů či katalyzátoru na bázi grafenových katalyzátorových derivátů včetně toho, jak se tyto grafeny mohou natisknout do formy elektrod pro detekci chemických látek. Dokonce jsme se dozvěděli, že se chystá představení tohoto speciálního inkoustu veřejnosti, díky čemuž bude možné si doma vytisknout vlastnoručně vyrobenou univerzální elektrodu pro nejrůznější senzory. Kromě toho jsme se seznámili s kvantovými tečkami na bázi kovů s unikátními optickými vlastnostmi. Zpestřením celé exkurze bylo vyřešení hádanky, kdy se nápovědy vyskytovaly v podobě různých vzorků získaných z elektronového mikroskopu. Naučili jsme se použít skenovací elektronový mikroskop, který umožňuje analýzu povrchu materiálů.

Exkurzi hodnotíme jako velmi podařenou. Uvědomili jsme si význam vzdělání pro budoucí povolání a uznali jsme, že je třeba zlepšit svou znalost jazyků.

třída VIII. C

Používáme cookies a obdobné technologie nezbytné pro správné fungování webu, a dále pro účely analýzy provozu a návštěvnosti a personalizaci obsahu a reklamy. Výběrem „Přijmout vše“ udělujete souhlas se zpracováním všech volitelných druhů cookies pro tyto zmíněné účely. Zpracování volitelných cookies můžete také odmítnout. Více informací v Zásadách používání souborů cookies.
Cookies settings
Přijmout
Odmítnout
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Jaké soubory cookie využíváme?

Na našem webu využíváme jen nezbytné soubory cookie - ty jsou reakcí na Vámi provedené akce, které představují požadavek na služby, jako jsou nastavení vašich předvoleb ochrany osobních údajů, přihlášení nebo vyplňování formulářů.

Tyto soubory cookie neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.

Soubory cookie pro lepší funkčnost

Tyto soubory cookie umožňují poskytovat vylepšenou funkčnost a přizpůsobení webové stránky. Mohou být nastaveny námi nebo poskytovateli třetích stran, jejichž služby jsme přidali na naše stránky. Pokud tyto soubory cookie nepovolíte, některé nebo všechny tyto služby nemusí fungovat správně.

Jak dlouho zůstanou cookies v mém zařízení? Doba, po kterou soubory cookies zůstanou ve vašem zařízení, se odvíjí od toho, zda se jedná o „trvalé“ nebo „relační“ soubory cookies. Trvalé soubory cookies budou uloženy webovým prohlížečem a zůstanou platné až do nastaveného data vypršení platnosti, pokud je před vypršením platnosti neodstraníte (u nás je to 180 dní). Relační cookies naopak vyprší na konci vaší webové relace, když se webový prohlížeč zavře.
Save settings
Cookies settings