Praha jako odměna za Souboj čtenářů

V uplynulém i tomto školním roce se žáci zúčastnili soutěže Souboj čtenářů, která je součástí kampaně Rosteme s knihou. V rámci třídních kolektivů vytvořili čtenářské skupiny, v nichž diskutovali nad vybranými tituly dětské literatury. Poté žáci odpovídali v online soutěži na kvízové otázky.

Za svoji aktivitu a houževnatost, se kterou se žáci do soutěže vrhli, byli odměněni exkurzí do Prahy. Jednalo se o nadšené čtenáře ze VI. A a VII. C. Pod vedením učitelek českého jazyka zde navštívili největší český knižní veletrh Svět knihy Praha 2019, kde měli možnost zhlédnout besedy s autory, zajímavé přednášky i soutěže. Šesťáci se zaposlouchali do vyprávění spisovatelky a ilustrátorky Renáty Fučíkové, jež získala za svoji tvorbu mnoho českých i zahraničních ocenění. Dozvěděli se, jak se autorka ke kreslení i psaní dostala a jakým způsobem ke každému tématu přistupuje. Sedmáci se zúčastnili tvořivé dílny, kde si zkusili vyrobit audioknihu. Průmyslový palác Výstaviště Holešovice, kde se Svět knihy konal, nabídl zájemcům o literaturu nespočet možností prohlédnout si stánky desítek nakladatelů, čehož mnozí využili a domů si odváželi alespoň jednu knížku.

V Křižíkově pavilonu se žáci podívali pod pokličku animovaných filmů, neboť se zde koná oficiální putovní výstava významného amerického studia Pixar. Zjistili, jak se tvoří animovaný film a co všechno předchází tomu, než postava ožije a začne vyprávět svůj příběh. Žáci si tak připomněli postavičky z Příběhu hraček, Hledá se Nemo, Auta, Život brouka nebo Úžasňákovi. Největší zájem byl o stroj Zoetrop nebo velkoplošné kino Artscape. Pozornosti samozřejmě nikomu neušel ani model auta BleskaMcQueena v životní velikosti.

Příjemně i užitečně strávený den v Praze byl zakončen procházkou po Václavském náměstí. Všichni si z Prahy vezou mnoho zážitků a my, učitelé, věříme, že jsme zase o něco rozšířili počet čtenářů mezi našimi žáky.

Hana Kramářová

Používáme cookies a obdobné technologie nezbytné pro správné fungování webu, a dále pro účely analýzy provozu a návštěvnosti a personalizaci obsahu a reklamy. Výběrem „Přijmout vše“ udělujete souhlas se zpracováním všech volitelných druhů cookies pro tyto zmíněné účely. Zpracování volitelných cookies můžete také odmítnout. Více informací v Zásadách používání souborů cookies.
Cookies settings
Přijmout
Odmítnout
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Jaké soubory cookie využíváme?

Na našem webu využíváme jen nezbytné soubory cookie - ty jsou reakcí na Vámi provedené akce, které představují požadavek na služby, jako jsou nastavení vašich předvoleb ochrany osobních údajů, přihlášení nebo vyplňování formulářů.

Tyto soubory cookie neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.

Soubory cookie pro lepší funkčnost

Tyto soubory cookie umožňují poskytovat vylepšenou funkčnost a přizpůsobení webové stránky. Mohou být nastaveny námi nebo poskytovateli třetích stran, jejichž služby jsme přidali na naše stránky. Pokud tyto soubory cookie nepovolíte, některé nebo všechny tyto služby nemusí fungovat správně.

Jak dlouho zůstanou cookies v mém zařízení? Doba, po kterou soubory cookies zůstanou ve vašem zařízení, se odvíjí od toho, zda se jedná o „trvalé“ nebo „relační“ soubory cookies. Trvalé soubory cookies budou uloženy webovým prohlížečem a zůstanou platné až do nastaveného data vypršení platnosti, pokud je před vypršením platnosti neodstraníte (u nás je to 180 dní). Relační cookies naopak vyprší na konci vaší webové relace, když se webový prohlížeč zavře.
Save settings
Cookies settings