O skvělou reprezentaci Základní školy Zeyerova v Olomouci se postaraly žákyně 6. A Amálie Burgová a Marie Tisoňová. Poslední dubnovou sobotu se na Dolním náměstí v Olomouci konalo finále dětské soutěže „Tvarůžky Chef“, která byla vyhlášena v rámci programu 4. ročníku Olomouckého tvarůžkového festivalu, a děvčata se probojovala do finále.

Na pódiu předvedly Amálka s Maruškou svoje kulinářské umění.  Jejich tvarůžkový koláč a motýl odbornou porotu, ve které mimo jiné zasedli i Bohuš Adamus a Jan Vorel, účastníci Master Chef 2019, nadchly a zajistily jim vítězství.

„První ročník byl skvělý. Zpočátku jsme byly trochu nervózní nejen z našich soupeřů, studentů střední školy v Litovli, ale i z přísných porotců. Pak jsme se uklidnily, seznámily všechny s našimi recepty. Po ochutnávce v publiku se jen „zaprášilo“, proto málem nezbylo ani na porotce. Děkujeme mockrát paní učitelce Radičové, která nás na soutěž připravila. Určitě bychom se chtěly zúčastnit i dalšího ročníku,“ zhodnotily svoje vystoupení Amálka Burgová a Maruška Tisoňová.

Hana Kramářová