Natáhnu a jedu aneb auto na gumičku

Sedm žáků VI. B se v pondělí 17. června zúčastnilo soutěže „Natáhnu a jedu aneb auto na gumičku“ pořádanou Sigmundovou střední školou strojírenskou v Lutíně.

Ve třech týmech si v předcházejících týdnech svépomocí vyrobili malá autíčka poháněná gumičkou a na místě se zapojili do všech tří soutěžních kategorií. Mezi dvaadvaceti týmy se do top šestky probojovali hned pětkrát a za svá umístění si odnesli hodnotné ceny.

Jednotlivé kategorie a umístění našich žáků:

 1. Dojezd autíčka (nejdelší ujetá vzdálenost) – 1. místo
 2. Rychlost autíčka na určitou vzdálenost – 2. a 6. místo
 3. Vzhled autíčka – 2. a 5. místo

 Požádali jsme naše žáky, aby odpověděli na několik otázek:

 • Proč jsi se zúčastnil této soutěže?
 • Byla to pro mě výzva.
 • Protože mě to zaujalo.
 • Protože se mi líbil nápad, paní učitelka nám ukázala, jak to má fungovat.
 • Jaké ceny jsi dostal?
 • nerezovou láhev na pití
 • šroubovák se 30 nástavci
 • sadu kleští
 • tavnou pistoli a náhradní náplně do tavné pistole
 • další drobné ceny – propiska, tužky, klíčenky, model autíčka
 • Kdybys měl napsat vzkaz organizátorům, co by to bylo:
 • Byla to super soutěž.
 • Pokračujte!
 • Program mohl být delší, abychom si mohli vyrobit více věcí na zažehlení (součástí soutěže byl workshop spojený s výrobou nažehlovacím ozdob).
 • Děkuji, že jsme se mohli zúčastnit soutěže.
 • Chtělo by to větší tělocvičnu (autíčka narážela na stěnu tělocvičny, jezdili by i delší vzdálenost).
 • Bylo to celkově super, moc se líbily nažehlovačky na trika.

Na otázku, zda by soutěž někomu doporučili, mnozí jmenovali své konkrétní spolužáky. A zda by se podobné soutěže zúčastnili příští rok znovu? Jednoznačně „ANO“.

Jana Škutová

Používáme cookies a obdobné technologie nezbytné pro správné fungování webu, a dále pro účely analýzy provozu a návštěvnosti a personalizaci obsahu a reklamy. Výběrem „Přijmout vše“ udělujete souhlas se zpracováním všech volitelných druhů cookies pro tyto zmíněné účely. Zpracování volitelných cookies můžete také odmítnout. Více informací v Zásadách používání souborů cookies.
Cookies settings
Přijmout
Odmítnout
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Jaké soubory cookie využíváme?

Na našem webu využíváme jen nezbytné soubory cookie - ty jsou reakcí na Vámi provedené akce, které představují požadavek na služby, jako jsou nastavení vašich předvoleb ochrany osobních údajů, přihlášení nebo vyplňování formulářů.

Tyto soubory cookie neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.

Soubory cookie pro lepší funkčnost

Tyto soubory cookie umožňují poskytovat vylepšenou funkčnost a přizpůsobení webové stránky. Mohou být nastaveny námi nebo poskytovateli třetích stran, jejichž služby jsme přidali na naše stránky. Pokud tyto soubory cookie nepovolíte, některé nebo všechny tyto služby nemusí fungovat správně.

Jak dlouho zůstanou cookies v mém zařízení? Doba, po kterou soubory cookies zůstanou ve vašem zařízení, se odvíjí od toho, zda se jedná o „trvalé“ nebo „relační“ soubory cookies. Trvalé soubory cookies budou uloženy webovým prohlížečem a zůstanou platné až do nastaveného data vypršení platnosti, pokud je před vypršením platnosti neodstraníte (u nás je to 180 dní). Relační cookies naopak vyprší na konci vaší webové relace, když se webový prohlížeč zavře.
Save settings
Cookies settings