Naše dobrodružství s Micro:bitem se dostalo do svého závěru po půlroce plném nadšení a objevování. Prvně jsme se naučili základní pokyny, které jsme následně využili při tvoření složitějších programů.

S využitím vývojového prostředí Make Code jsme interaktivně skládali bloky kódu, aby Micro:bit reagoval na pohyb, zvuk nebo světlo. A když přišel čas otestovat naše nápady, začalo se to být zajímavé.

Programování Micro:bitu nás naprosto pohltilo. Během chvilky jsme oživili blikající panáčky, ovládali tlačítka, rozsvěcovali LED světla, a dokonce skládali vlastní melodie. Bylo fascinující, jak jsme se rychle stali pány nad těmito jednoduchými, avšak mocnými nástroji. Ale nezůstali jsme jen u základních experimentů. Měli jsme příležitost vytvořit si vlastní hry jako je klasická hra lodě nebo oblíbený kámen, papír, nůžky. Během odpoledních programovacích sezení jsme prožili spoustu legrace a měli jsme neuvěřitelnou radost z každého funkčního kódu.
Tyto nezapomenutelné zážitky si odnáší žáci čtvrté třídy, kteří se účastnili technického kroužku. Byla jsem potěšena jejich nadšením a ochotou experimentovat. A kdo ví, možná jsem v nich vzbudila vášeň pro programování.

Slavomíra Schubertová, vyučující fyziky