Kroužek Micro:bitu pro žáky čtvrtého ročníku

Naše dobrodružství s Micro:bitem se dostalo do svého závěru po půlroce plném nadšení a objevování. Prvně jsme se naučili základní pokyny, které jsme následně využili při tvoření složitějších programů.

S využitím vývojového prostředí Make Code jsme interaktivně skládali bloky kódu, aby Micro:bit reagoval na pohyb, zvuk nebo světlo. A když přišel čas otestovat naše nápady, začalo se to být zajímavé.

Programování Micro:bitu nás naprosto pohltilo. Během chvilky jsme oživili blikající panáčky, ovládali tlačítka, rozsvěcovali LED světla, a dokonce skládali vlastní melodie. Bylo fascinující, jak jsme se rychle stali pány nad těmito jednoduchými, avšak mocnými nástroji. Ale nezůstali jsme jen u základních experimentů. Měli jsme příležitost vytvořit si vlastní hry jako je klasická hra lodě nebo oblíbený kámen, papír, nůžky. Během odpoledních programovacích sezení jsme prožili spoustu legrace a měli jsme neuvěřitelnou radost z každého funkčního kódu.
Tyto nezapomenutelné zážitky si odnáší žáci čtvrté třídy, kteří se účastnili technického kroužku. Byla jsem potěšena jejich nadšením a ochotou experimentovat. A kdo ví, možná jsem v nich vzbudila vášeň pro programování.

Slavomíra Schubertová, vyučující fyziky

Používáme cookies a obdobné technologie nezbytné pro správné fungování webu, a dále pro účely analýzy provozu a návštěvnosti a personalizaci obsahu a reklamy. Výběrem „Přijmout vše“ udělujete souhlas se zpracováním všech volitelných druhů cookies pro tyto zmíněné účely. Zpracování volitelných cookies můžete také odmítnout. Více informací v Zásadách používání souborů cookies.
Cookies settings
Přijmout
Odmítnout
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Jaké soubory cookie využíváme?

Na našem webu využíváme jen nezbytné soubory cookie - ty jsou reakcí na Vámi provedené akce, které představují požadavek na služby, jako jsou nastavení vašich předvoleb ochrany osobních údajů, přihlášení nebo vyplňování formulářů.

Tyto soubory cookie neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.

Soubory cookie pro lepší funkčnost

Tyto soubory cookie umožňují poskytovat vylepšenou funkčnost a přizpůsobení webové stránky. Mohou být nastaveny námi nebo poskytovateli třetích stran, jejichž služby jsme přidali na naše stránky. Pokud tyto soubory cookie nepovolíte, některé nebo všechny tyto služby nemusí fungovat správně.

Jak dlouho zůstanou cookies v mém zařízení? Doba, po kterou soubory cookies zůstanou ve vašem zařízení, se odvíjí od toho, zda se jedná o „trvalé“ nebo „relační“ soubory cookies. Trvalé soubory cookies budou uloženy webovým prohlížečem a zůstanou platné až do nastaveného data vypršení platnosti, pokud je před vypršením platnosti neodstraníte (u nás je to 180 dní). Relační cookies naopak vyprší na konci vaší webové relace, když se webový prohlížeč zavře.
Save settings
Cookies settings