Zapojení naší školy v IKAP II

Proč na naší škole probíhal kroužek 3D tisku? Proč se uskutečnila exkurze do firmy Startech? Uvedené aktivity proběhly na základě zapojení naší školy do projektu Implementace krajského akčního plánu v Olomouckém kraji II. V rámci něho probíhaly aktivity buď pod hlavičkou Krajského centra Kariérového poradentství, nebo Centra kolegiální podpory – podpora polytechnického vzdělávání.

Pod vedením Centra kolegiální podpory byly na naší škole organizovány kroužky programování a 3D modelování a 3D tisku. Kromě toho se žáci naučili pracovat s Micro:bitem. Fotografie vytisknutých 3D modelů jsme zveřejnili na webových stránkách školy. Kromě toho byly pořádány projektové dny a naši žáci se účastnili i několika soutěží. Tyto aktivity by však nemohly proběhnout bez přispění VOŠ a SPŠE Božetěchova Olomouc, která v rámci seminářů předávala učitelům mnoho poznatků a vedení celého projektu koordinovala. Zapojeným pracovníkům této školy patří velké díky.  

Pro naši školu neznamenalo zapojení do projektu jenom posílení kompetencí učitelů. Naše škola byla vybavena 3D tiskárnou a také pěti robotickými stavebnicemi VEX IQ. Žáci si práci se stavebnicemi několikrát vyzkoušeli a podařilo se jim sestavit funkční model robota. Jen díky práci zaměstnanců VOŠ a SPŠE Božetěchova Olomouc se toto zdařilo.

Aktivit pod hlavičkou Krajského centra Kariérového poradenství se zúčastnila naše kariérová poradkyně Mgr. Iveta Krejčí. V rámci projektu se řešila problematika volby povolání. Uskutečnilo se mnoho odborných seminářů, ale také společných setkání s ostatními poradci z Olomouckého kraje, na nichž si vyměňovali své zkušenosti a postřehy z praxe. Společně také navštívili mnoho regionálních firem, středních odborných škol a setkali se také s odborníky z oboru či se zaměstnanci úřadu práce.

Navíc naše škola dostala k zapůjčení notebook, kde může využívat program Salmondy, který se používá pro usnadnění volby budoucího povolání.

Slavomíra Schubertová, vyučující fyziky

Fotografie žáků během aktivit tohoto projektu pořídila Stella Fišarová

CKP 17_newsletter (1)

 

 

 

Používáme cookies a obdobné technologie nezbytné pro správné fungování webu, a dále pro účely analýzy provozu a návštěvnosti a personalizaci obsahu a reklamy. Výběrem „Přijmout vše“ udělujete souhlas se zpracováním všech volitelných druhů cookies pro tyto zmíněné účely. Zpracování volitelných cookies můžete také odmítnout. Více informací v Zásadách používání souborů cookies.
Cookies settings
Přijmout
Odmítnout
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Jaké soubory cookie využíváme?

Na našem webu využíváme jen nezbytné soubory cookie - ty jsou reakcí na Vámi provedené akce, které představují požadavek na služby, jako jsou nastavení vašich předvoleb ochrany osobních údajů, přihlášení nebo vyplňování formulářů.

Tyto soubory cookie neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.

Soubory cookie pro lepší funkčnost

Tyto soubory cookie umožňují poskytovat vylepšenou funkčnost a přizpůsobení webové stránky. Mohou být nastaveny námi nebo poskytovateli třetích stran, jejichž služby jsme přidali na naše stránky. Pokud tyto soubory cookie nepovolíte, některé nebo všechny tyto služby nemusí fungovat správně.

Jak dlouho zůstanou cookies v mém zařízení? Doba, po kterou soubory cookies zůstanou ve vašem zařízení, se odvíjí od toho, zda se jedná o „trvalé“ nebo „relační“ soubory cookies. Trvalé soubory cookies budou uloženy webovým prohlížečem a zůstanou platné až do nastaveného data vypršení platnosti, pokud je před vypršením platnosti neodstraníte (u nás je to 180 dní). Relační cookies naopak vyprší na konci vaší webové relace, když se webový prohlížeč zavře.
Save settings
Cookies settings