Záložky do knih putovaly až do Bratislavy

Naše škola se do česko-slovenského projektu Záložka do knih spojuje školy zapojila podruhé, a to opět se žáky 6. třídy. Ke spolupráci mezi školami nám byla vybrána Základní škola A. Dubčeka z Bratislavy.

Vzhledem k tomu, že se letos zapojila třída 6. C, tedy třída nově vzniklá, bylo tvoření záložek vhodnou příležitostí se ještě více poznat. Prohlédli jsme si webové stránky partnerské základní školy a se žáky jsme si povídali o knížkách, které měli rádi jako malí, i o těch, které právě čtou. Poslouchali jsme i pohádku ve slovenštině, abychom se seznámili s tímto jazykem. Propojili jsme hodiny literatury s výtvarnou výchovou, ve slohu jsme psali dopis, aby se partnerská škola o nás něco dozvěděla. Na záložkách se objevily zejména pohádkové postavy, žáci projevili fantazii při jejich výtvarném zpracování. Někteří na zadní stranu připsali kontakt na sebe, protože by se rádi více poznali se svým protějškem z Bratislavy. Do balíčku pro partnerskou školu jsme k záložkám a dopisu přidali obrazové publikace našeho města a kraje a upomínkové předměty s logem naší školy.

Všichni žáci se pak těšili, až k nám dorazí balíček z Bratislavy. A po podzimních prázdninách jsme se dočkali. Každý si vybral záložku, která ho oslovila nejvíce. Účast v mezinárodním projektu se nám líbila a věříme, že spolupráce mezi naší a bratislavskou školou bude pokračovat.

Hana Kramářová

Používáme cookies a obdobné technologie nezbytné pro správné fungování webu, a dále pro účely analýzy provozu a návštěvnosti a personalizaci obsahu a reklamy. Výběrem „Přijmout vše“ udělujete souhlas se zpracováním všech volitelných druhů cookies pro tyto zmíněné účely. Zpracování volitelných cookies můžete také odmítnout. Více informací v Zásadách používání souborů cookies.
Cookies settings
Přijmout
Odmítnout
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Jaké soubory cookie využíváme?

Na našem webu využíváme jen nezbytné soubory cookie - ty jsou reakcí na Vámi provedené akce, které představují požadavek na služby, jako jsou nastavení vašich předvoleb ochrany osobních údajů, přihlášení nebo vyplňování formulářů.

Tyto soubory cookie neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.

Soubory cookie pro lepší funkčnost

Tyto soubory cookie umožňují poskytovat vylepšenou funkčnost a přizpůsobení webové stránky. Mohou být nastaveny námi nebo poskytovateli třetích stran, jejichž služby jsme přidali na naše stránky. Pokud tyto soubory cookie nepovolíte, některé nebo všechny tyto služby nemusí fungovat správně.

Jak dlouho zůstanou cookies v mém zařízení? Doba, po kterou soubory cookies zůstanou ve vašem zařízení, se odvíjí od toho, zda se jedná o „trvalé“ nebo „relační“ soubory cookies. Trvalé soubory cookies budou uloženy webovým prohlížečem a zůstanou platné až do nastaveného data vypršení platnosti, pokud je před vypršením platnosti neodstraníte (u nás je to 180 dní). Relační cookies naopak vyprší na konci vaší webové relace, když se webový prohlížeč zavře.
Save settings
Cookies settings