Záchranáři ze VII. A mají bronz

Zábava, ale i pořádná dřina čekala na mladé záchranáře ze VII.A, kteří si po podzimním základním kole vybojovali postup do finále Záchranářské akademie.

Podzimního klání se zúčastnilo téměř padesát tříd z olomouckých základních škol. Třída VII. A se zapojila jako jedna z mála se všemi žáky a ti podali velmi dobrý výkon jak ve sportovní části, tak znalostní. Tím si zajistili postup do záchranářského desetiboje, který se opět konal v olomouckém aquaparku. Tentokrát se již mohlo zúčastnit jen 6 dívek a 6 chlapců, na které čekaly jak týmové soutěže, tak soutěže pro dvojice. Mezi nejnáročnější patřily modelové situace, a to záchrana tonoucího nebo poskytnutí první pomoci raněným. Fyzicky obtížné úkoly čekaly žáky v podobě plavání v oblečení, plavecká štafeta nebo posilování na výdrž. Se všemi nástrahami si tým ze Zeyerky poradil a nakonec získal bronzové medaile. „Všechny soutěže jsme se snažili zvládnout co nejlépe. Zábavná i fyzicky náročná byla opičí dráha, ale i plavecká štafeta. V kvízu z první pomoci jsme udělali nějaké chyby, ale zase to vynahradila bojovnost celého týmu,“ shrnula své dojmy Nina Huptychová.

Už nyní se žáci těší, až se budou moci zapojit i dalšího ročníku Záchranářské akademie.

Hana Kramářová, TU VII. A

 

Používáme cookies a obdobné technologie nezbytné pro správné fungování webu, a dále pro účely analýzy provozu a návštěvnosti a personalizaci obsahu a reklamy. Výběrem „Přijmout vše“ udělujete souhlas se zpracováním všech volitelných druhů cookies pro tyto zmíněné účely. Zpracování volitelných cookies můžete také odmítnout. Více informací v Zásadách používání souborů cookies.
Cookies settings
Přijmout
Odmítnout
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Jaké soubory cookie využíváme?

Na našem webu využíváme jen nezbytné soubory cookie - ty jsou reakcí na Vámi provedené akce, které představují požadavek na služby, jako jsou nastavení vašich předvoleb ochrany osobních údajů, přihlášení nebo vyplňování formulářů.

Tyto soubory cookie neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.

Soubory cookie pro lepší funkčnost

Tyto soubory cookie umožňují poskytovat vylepšenou funkčnost a přizpůsobení webové stránky. Mohou být nastaveny námi nebo poskytovateli třetích stran, jejichž služby jsme přidali na naše stránky. Pokud tyto soubory cookie nepovolíte, některé nebo všechny tyto služby nemusí fungovat správně.

Jak dlouho zůstanou cookies v mém zařízení? Doba, po kterou soubory cookies zůstanou ve vašem zařízení, se odvíjí od toho, zda se jedná o „trvalé“ nebo „relační“ soubory cookies. Trvalé soubory cookies budou uloženy webovým prohlížečem a zůstanou platné až do nastaveného data vypršení platnosti, pokud je před vypršením platnosti neodstraníte (u nás je to 180 dní). Relační cookies naopak vyprší na konci vaší webové relace, když se webový prohlížeč zavře.
Save settings
Cookies settings