Škola se otevřela veřejnosti

Letošní Den otevřených dveří Základní školy Zeyerova připadl na poslední březnové úterý. A jaké to bylo? Návštěvníci si mohli prohlédnout třídy, tělocvičny, školní družinu, jídelnu a navštívit zájmové kroužky i samotnou výuku.

V dopoledních hodinách se ve třídách střídali převážně rodinní příslušníci současných prvňáků a druháků, aby mohli na vlastní oči sledovat, jak jejich ratolesti zvládají školní povinnosti. Ale i o výuku ve vyšších ročnících byl zájem z řad rodičů. Osobní návštěvou a zhlédnutím vyučování si mohli návštěvníci udělat vlastní obrázek o naší škole, která se věnuje dětem i mimoškolními aktivitami.

V odpoledních hodinách se ujali role průvodců šikovní osmáci a deváťáci. Hosty provedli všemi zákoutími školy a třídami, v některých učebnách se zájemci mohli zúčastnit různých aktivit. Zájem byl o výuku angličtiny a němčiny pro nejmenší, v dramatickém kroužku školní družiny odehráli žáčci představení Kornoutek a perníkář a ve výtvarném kroužku se zdobila vajíčka různými technikami. Díky projektu Erasmus+ se mohli zájemci dozvědět informace týkající se kyberšikany, v rámci inkluze se pak vyráběly krmítka a květináče. O tom, že fyzika baví, se mohli přesvědčit návštěvníci při ověřování principu statické elektřiny. „Škola se mi moc líbila, překvapilo mě, jak je veliká. Třídy jsou pěkné, byla bych ráda, kdybych mohla jednu z nich od příštího školního roku navštěvovat,“ zhodnotila akci desetiletá Sára Švarcová.

Pohoda a spokojenost, která panovala po celý Den otevřených dveří u všech zúčastněných, je dobrým signálem, že naše škola umí nabídnout kreativní  výuku i mimoškolní vyžití pro všechny věkové kategorie.

Hana Kramářová

Používáme cookies a obdobné technologie nezbytné pro správné fungování webu, a dále pro účely analýzy provozu a návštěvnosti a personalizaci obsahu a reklamy. Výběrem „Přijmout vše“ udělujete souhlas se zpracováním všech volitelných druhů cookies pro tyto zmíněné účely. Zpracování volitelných cookies můžete také odmítnout. Více informací v Zásadách používání souborů cookies.
Cookies settings
Přijmout
Odmítnout
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Jaké soubory cookie využíváme?

Na našem webu využíváme jen nezbytné soubory cookie - ty jsou reakcí na Vámi provedené akce, které představují požadavek na služby, jako jsou nastavení vašich předvoleb ochrany osobních údajů, přihlášení nebo vyplňování formulářů.

Tyto soubory cookie neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.

Soubory cookie pro lepší funkčnost

Tyto soubory cookie umožňují poskytovat vylepšenou funkčnost a přizpůsobení webové stránky. Mohou být nastaveny námi nebo poskytovateli třetích stran, jejichž služby jsme přidali na naše stránky. Pokud tyto soubory cookie nepovolíte, některé nebo všechny tyto služby nemusí fungovat správně.

Jak dlouho zůstanou cookies v mém zařízení? Doba, po kterou soubory cookies zůstanou ve vašem zařízení, se odvíjí od toho, zda se jedná o „trvalé“ nebo „relační“ soubory cookies. Trvalé soubory cookies budou uloženy webovým prohlížečem a zůstanou platné až do nastaveného data vypršení platnosti, pokud je před vypršením platnosti neodstraníte (u nás je to 180 dní). Relační cookies naopak vyprší na konci vaší webové relace, když se webový prohlížeč zavře.
Save settings
Cookies settings