Krásné počasí, dobrá nálada a spousta stanovišť čekaly na malé i velké návštěvníky na hřišti Základní školy Zeyerova. Poslední květnovou středu se sportovní areál školy zaplnil desítkami dětí, pro něž byl připraven bohatý program ke Dni dětí.

Učitelé, starší spolužáci i ochotní rodiče ve spolupráci se SRPŠ nachystali pro děti opičí dráhu, puzzle, házení míčku do terče, lovení rybiček, balanční cvičení nebo jízdu na koloběžkách. Kdo chtěl, mohl nakreslit obrázek na chodník nebo si zaskákat v pytlích. Bystrou mysl si mohli procvičit v angličtině nebo u stanoviště s vesmírnou Zeyerií. Šikovná děvčata malovala na obličej podle přání a zejména pro nejmenší byl připraven skákací hrad.

Školní parlament si připravil na toto odpoledne i pokus o rekord v počtu účastníků lidského vláčku za doprovodu známé písničky Jede, jede mašinka. Nakonec se zapojilo 91 účastníků a příští rok máme tedy co překonávat. „Všem „vagónkům“ moc děkujeme, že přijaly naši výzvu. Myslím si, že Den dětí na Zeyerce si všichni užili,“ zhodnotil akci koordinátor žákovského parlamentu Milan Absolon.

Pokud někomu v průběhu plnění úkolů vyhládlo, mohl se občerstvit u stánku SRPŠ ovocem, džusem nebo domácím koláčem, děvčata z 8. třídy nabízela chutné palačinky, o které byl jako vždy veliký zájem.

Odpoledne všem uteklo jako voda a spokojené tváře a úsměvy dětí nám byly největší odměnou za vynaložené úsilí zorganizovat oslavu Dne dětí.

Hana Kramářová