Slzy, dojetí a zároveň úsměvy na tvářích učitelů druhého stupně a vedení školy vykouzlili žáci devátých tříd. Připravili si pro ně totiž nádherné překvapení na školním hřišti, aby se se svou Zeyerkou důstojně rozloučili.

Mluvčí tříd přečetli vtipné komentáře ke každému učiteli, jemuž předali jako poděkování šerpu a krásnou růži. Každý z nás uronil nejednu slzu při vzpomínkách na čtyři roky strávené v těchto třídách, kde z malých a vystrašených šesťáků vyrostli zodpovědní, cílevědomí studenti a studentky s vlastním názorem a sebereflexí. Slzám se neubránili ani samotní žáci, kteří podle svých slov budou vzpomínat nejen na své spolužáky a učitele, ale i na stmelovák, lyžák, výlety nebo exkurze. Společně se svými skvělými třídními učiteli zažili spoustu legrace a prožili na Zeyerce krásné roky.

„Jsem velmi mile překvapena, že se deváťáci společně domluvili a připravili nádherné zakončení školního roku. Učitelé do poslední chvíle o ničem nevěděli a taková tečka na závěr roku je opravdu dojala. Je z toho patrné, že naši školu měli a mají rádi a budou na ni vzpomínat,“ poděkovala všem žákům devátých tříd ředitelka školy Vladimíra Švecová.

Po „stužkování“ učitelů a společném fotografování došlo na dojemné loučení žáků s učiteli i mezi samotnými deváťáky. Slzy a objetí k tomu bezesporu patří a na hřišti tomu nebylo jinak. Všem nám bude moc líto, že tak skvělé kolektivy odcházejí, ale na druhou stranu věříme, že jsme je do dalšího života vybavili co nejlépe. Všem přejeme mnoho štěstí!