V době, kdy děti preferují počítače a televizi, je předčítání a vůbec čtení s dětmi nesmírně důležité (především do 10 let). Pro společné čtení jsem zvolila knihu Agnes a Zakázaná hora. Veronika Hurdová ji napsala po smrti svého manžela, kdy čekala třetí dítě a doporučuje ji čtenářům od 8 do 100 let.

Kniha se nepodobá ničemu, co jsem doposud četla. Je to knížka osobního rozvoje pro děti. Vede k zamyšlení o životě a pomáhá jim poznat sebe sama. Je kreativní a nutí přemýšlet o věcech, na které není mnohdy čas, ale jsou pro šťastný život zcela zásadní.

Bylo zajímavé s dětmi plnit úkoly od Gorma, ducha hory. Učili jsme se klást otázky a hledat odpovědi. Připomněli jsme si sebelásku, vlastní jedinečnost a taky cennost okamžiku.

„Z knihy jsem si vzal spoustu ponaučení. Například, že bych se měl mít rád,“ říká Pavlík B. Rozárka dodala: „Moc mě bavilo plnit úkoly a těším se na další díl knížky.“ „Paní spisovatelka má úžasnou fantazii,“ přidala Emička.

Paní spisovatelka napsala dětem vzkaz. Zahřálo mě to u srdíčka a děti motivovalo k dalšímu čtení. Děti jí zase namalovaly krásné obrázky na motivy hlavních hrdinů z příběhu. Jsem velmi pyšná na své žáky a jejich rodiče, kteří je ve čtení podporovali.

Helena Žouželková, třídní učitelka 2.B