V úterý 7. června se děti z 1.A, 1.B a 3.C vydaly zažít dobrodružství i zábavu na školní výlet do podhůří malebných chřibských lesů na westernový ranč do Kostelan u Kroměříže.

Čekal na ně den plný her, zábavy i poučení v duchu Divokého západu. Samotný Ranč Kostelany byl postaven ve westernovém stylu a v tomto duchu se nesly celodenní aktivity, které si děti měly možnost vyzkoušet. Po přivítání místními šerify se děti projely na koni a vyzkoušely si, jak se na Divokém západě házelo lasem a chytala se do něj zvířata. Na louce westernového městečka, které vytváří originální a působivou kulisu nejrůznějším kovbojským a indiánským soutěžím, si vyzkoušely střelbu z luku a házení tomahavkem. A jako správným indiánům se dokonce některým prvňáčkům podařilo zbraň zaseknout do určeného cíle, z čehož měli velkou radost.

Odměnou všem bylo na indiánské louce připravené ohniště, kde si každý opekl svůj špekáček a v trávě si na něm pochutnal. Závěr výletu patřil divadelním a zábavným tematickým scénkám, do kterých se spolu s místními šerify někteří odvážlivci zapojili.

Příjemně unavené a plné zážitků nás pak čekala už jen cesta domů. Dle slov dětí se nám výlet vydařil a ač pár kapek deště spadlo, při návratu jsme si přesto v autobuse jako správní výletníci zazpívali Sláva, nazdar, výletu…

Marek: ,,Líbilo se mi, že jsme si v obchůdku mohli něco koupit.‘‘ Erik: ,,Výlet byl super a bavilo mě to tam. Koupil jsem si turistickou známku.‘‘ Verunka: ,,Výlet byl báječný  a chtěla bych se tam někdy vrátit.‘‘ Olda: ,,Bavilo mě, jak jsem hrál se šerifem hru.‘‘

E. Thürriglová a děti z 1.A

Exkurze