V úterý 7. června se děti z 1.A, 1.B a 3.C vydaly zažít dobrodružství i zábavu na školní výlet do podhůří malebných chřibských lesů na westernový ranč do Kostelan u Kroměříže.

Čekal na ně den plný her, zábavy i poučení v duchu Divokého západu. Samotný Ranč Kostelany byl postaven ve westernovém stylu a v tomto duchu se nesly celodenní aktivity, které si děti měly možnost vyzkoušet. Po přivítání místními šerify se děti projely na koni a vyzkoušely si, jak se na Divokém západě házelo lasem a chytala se do něj zvířata. Na louce westernového městečka, které vytváří originální a působivou kulisu nejrůznějším kovbojským a indiánským soutěžím, si vyzkoušely střelbu z luku a házení tomahavkem. A jako správným indiánům se dokonce některým prvňáčkům podařilo zbraň zaseknout do určeného cíle, z čehož měli velkou radost.

Odměnou všem bylo na indiánské louce připravené ohniště, kde si každý opekl svůj špekáček a v trávě si na něm pochutnal. Závěr výletu patřil divadelním a zábavným tematickým scénkám, do kterých se spolu s místními šerify někteří odvážlivci zapojili.

Příjemně unavené a plné zážitků nás pak čekala už jen cesta domů. Dle slov dětí se nám výlet vydařil a ač pár kapek deště spadlo, při návratu jsme si přesto v autobuse jako správní výletníci zazpívali Sláva, nazdar, výletu…

Marek: ,,Líbilo se mi, že jsme si v obchůdku mohli něco koupit.‘‘ Erik: ,,Výlet byl super a bavilo mě to tam. Koupil jsem si turistickou známku.‘‘ Verunka: ,,Výlet byl báječný  a chtěla bych se tam někdy vrátit.‘‘ Olda: ,,Bavilo mě, jak jsem hrál se šerifem hru.‘‘

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E. Thürriglová a děti z 1.A

 

 

Kontakt

Základní škola Olomouc, Zeyerova 28, příspěvková organizace
Zeyerova 28/970
779 00 OLOMOUC

tel: 581 114 232
e-mail: info@zs-zeyerova.cz

Kalendář akcí

Exkurze
naučná stezka Prabába, Šternberk, 8.B
Čt 23.06.2022

 

Exkurze 
Fort Radíkov, 8.B
Čt 23.06.2022

 

Olympijský den
1. stupeň
Po 27.06.2022

 

Sportovní dopoledne
Lanové centrum, 4.B
Út 28.06.2022

 

Olympijský den
2. stupeň
Út 28.06.2022

 

Závěr školního roku
Čt 30.06.2022

 

Hlavní prázdniny
Pá 01.07.2022 – St 31.08.2022