Zeyeráci Stars se hlásí

Zeyeráci Stars, posádka ZŠ Zeyerova, budou 19. 10. 2023 ve 13:15 hodin z Českého meteorologické ústavu vypouštět svou sondu do vesmíru. Jedná se o vyvrcholení našich příprav v projektu Dotkni se vesmíru. Tento projekt je pořádán ve spolupráci s STEAM Academy, Radioklubem OK1RAJ a Planetum a zapojuje 14 škol z celé České republiky.

A co nás čeká? V daném termínu společně vypustíme meteorologický balon, který není ledajaký. Bude na něm připevněna sonda Zeyerie s kamerou, která má schopnost pořizovat fotografie i ve výšce 30 km nad Zemí, kam balón nejspíše vystoupá. Sonda se na padáku následně snese dolů, takže budeme mít jedinečnou příležitost nahlédnout na naši planetu Zemi z úplně jiné perspektivy. Týž den se ji vydáme vyhledat, abychom se mohli podívat na unikátní fotografie naší planety.

Naše sonda bude při výstupu i sestupu měřit teplotu, tlak, vlhkost a zároveň bude vysílat údaje o své poloze a výšce pomocí GPS. Tato data budou ukládána na mikroSD kartu. Do akce se zapojí všichni členové týmu, o našem dobrodružství si vedeme palubní deník a natáčíme videa. Stavitelé sondy odpovídají za její funkčnost při vypuštění a naučili nás lokalizovat ji v terénu.

Po návratu sondy na Zemi nás čeká opravdové dobrodružství a napětí spojené s očekáváním, jaké fotografie se nám podaří získat. S radostí vám pak představíme naše záběry z tohoto vesmírného dobrodružství.

Ještě máme před sebou spoustu práce, a tak nám držte palce, ať se nám vše podaří.

Zeyeráci Stars

Používáme cookies a obdobné technologie nezbytné pro správné fungování webu, a dále pro účely analýzy provozu a návštěvnosti a personalizaci obsahu a reklamy. Výběrem „Přijmout vše“ udělujete souhlas se zpracováním všech volitelných druhů cookies pro tyto zmíněné účely. Zpracování volitelných cookies můžete také odmítnout. Více informací v Zásadách používání souborů cookies.
Cookies settings
Přijmout
Odmítnout
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Jaké soubory cookie využíváme?

Na našem webu využíváme jen nezbytné soubory cookie - ty jsou reakcí na Vámi provedené akce, které představují požadavek na služby, jako jsou nastavení vašich předvoleb ochrany osobních údajů, přihlášení nebo vyplňování formulářů.

Tyto soubory cookie neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.

Soubory cookie pro lepší funkčnost

Tyto soubory cookie umožňují poskytovat vylepšenou funkčnost a přizpůsobení webové stránky. Mohou být nastaveny námi nebo poskytovateli třetích stran, jejichž služby jsme přidali na naše stránky. Pokud tyto soubory cookie nepovolíte, některé nebo všechny tyto služby nemusí fungovat správně.

Jak dlouho zůstanou cookies v mém zařízení? Doba, po kterou soubory cookies zůstanou ve vašem zařízení, se odvíjí od toho, zda se jedná o „trvalé“ nebo „relační“ soubory cookies. Trvalé soubory cookies budou uloženy webovým prohlížečem a zůstanou platné až do nastaveného data vypršení platnosti, pokud je před vypršením platnosti neodstraníte (u nás je to 180 dní). Relační cookies naopak vyprší na konci vaší webové relace, když se webový prohlížeč zavře.
Save settings
Cookies settings