Je poměrně známá věc, že lidé bydlící v panelákových bytech žijí izolovaně od svých sousedů. Projekt „Zažít Masaryčku jinak“ touží toto zažité pravidlo narušit. Proto se tento rok uskutečnil již 3. ročník sousedského setkání obyvatel žijících na ulicích Masarykova, Zeyerova a blízkého okolí. Pořadatelé se snaží vytvořit vstřícnou a otevřenou atmosféru a představit lokální výrobce či místní umělce.

O zahájení letošní akce se postaral  orchestr Mladá krev ZUŠ Žerotín Olomouc. Návštěvníci si mohli prohlédnout výstavu současných i historických fotografií týkajících se tohoto prostředí, zahrát si šachovou partii, koupit si dobré jídlo a pití nebo soutěžit o Masarykův talíř.

Naše škola se letos opět k setkání připojila. Školní družina si připravila výstavu keramiky, hry pro děti v podobě listového pexesa, hmatových pytlíků či házení na terč. Pro dospělé i děti byly připraveny domácí chemické pokusy, výroba podzimních kytic a hlavolamy. Dále návštěvníci našeho stánku mohli zhlédnout prezentaci výrobků z 3D tiskárny žáků 9. ročníků, projekty Dotkni se Vesmíru a Vytuň si školu. Příští rok se opět těšíme na spolupráci a příjemné setkání s místními obyvateli.

Ivana Greplová