Soutěž Masterchef

Po vzoru známé kulinářšké show proběhl počátkem února ve školní družině   1. ročník  soutěže Masterchef .

Celkem jedenáct týmů složených z dětí  1.– 4. ročníků  připravovalo odpolední svačinové menu pro 4 osoby.  Do poslední chvíle soutěžící netušili, jaký pokrm a z jakých surovin jej budou připravovat.  

Zadání si mladí kuchtíci vylosovali až po zahájení kulinářského klání a na jeho splnění měli 45 minut včetně přípravy svačinové tabule.  

Připravené pokrmy byly nejen chuťově, ale i esteticky povedené a porota měla velmi obtížný úkol, vybrat jen ty nejlepší.

Vítězné  týmy  si z této soutěže odnesly  pozvánku k návštěvě olomoucké Entree restaurace s možností osobního setkání s mistrem  šéfkuchařem a porotcem známé televizní show  Přemkem Forejtem. Týmy, které se umístily na dalších místech, obdržely vařečky s vlastnoručním podpisem Přemka Forejta.

Návštěva Entree restaurace proběhne během jarních měsíců a už se na její návštěvu všichni moc těší.