Se zájmem se na naší škole setkal nedávno založený projekt Obejmi čtením, jehož smyslem je propojení škol a seniorských domů nebo nemocnic. Během několika dní se do on-line projektu zapojilo přes dvacet žáků 2. stupně.

„Moc ráda se zapojím, protože mi přijde skvělé, že se staří lidé nebudou cítit aspoň chvíli osamělí. Projekt se mi líbí i z důvodu, že velmi ráda čtu,“ sdělila žákyně 7. C Alexandra Káňová. „Ráda se seznamuji s novými lidmi a chtěla bych udělat radost seniorům. Samozřejmě ráda čtu a už se na první setkání moc těším,“ uvedla Eliška Širůčková ze 7.C.

A co nás tedy čeká? Každý týden se po skupinkách spojíme on-line s Domovem seniorů Pohoda ve Chválkovicích a budeme jim předčítat z knížek.  Těšíme se rovněž, že si s lidmi, kteří mají v této covidové době omezeny sociální kontakty, popovídáme například o dětství nebo o knihách, které četli, když byli malí.

První setkání se uskuteční již první květnovou středu a k četbě jsme si vybrali knihu Prašina, kterou napsal olomoucký rodák Vojtěch Matocha. „Těším se na pocit, že mohu někomu zvednout náladu, nebo někoho pobavit. Samota není nic příjemného, a proto si myslím, že je to úžasná příležitost někoho potěšit,“ doplnila svoje spolužačky Elena Spurná.

Hana Kramářová