Adapťák si všichni užili

Během září, kdy počasí připomínalo svými teplotami spíše léto, se všechny šesté třídy zúčastnily adaptačního pobytu, jehož cílem je stmelit kolektiv, rozvíjet sociální dovednosti a podpořit pozitivní klima ve třídách.

Místem třídenního pobytu byl penzion Pod Smrkem v Horní Lipové. Skvělá kuchyně, krásné ubytování a vstřícní majitelé penzionu nám umožnili strávit dny plné her, výletů a aktivit, které si žáci báječně užili.  Na kolektivy čekal výlet do lesního baru, žáci VI. B a VI. A navštívili Faunapark, VI. C se seznámila s jeskyněmi Na Špičáku. Všechny třídy si nastavily svá třídní pravidla, jež budou dodržovat během pobytu ve škole. Hry jako podpisovka nebo „místa si vymění“ pomáhaly poznat nové spolužáky. Při talentmánii se žáci dozvěděli, v čem jsou jejich kamarádi dobří a co vše neobvyklého dokážou.  Některé aktivity je zase učily vzájemné spolupráci a empatii.

Na zpáteční cestě si šesté třídy rozšířily znalosti o historii, neboť navštívily hrad Sovinec, nebo zámek ve Velkých Losinách. Adaptační pobyt hraje důležitou roli při přechodu na 2. stupeň a poskytuje jedinečnou příležitost hlouběji se poznat a stmelit třídní kolektivy. A to se nám určitě podařilo.

Hana Kramářová

Používáme cookies a obdobné technologie nezbytné pro správné fungování webu, a dále pro účely analýzy provozu a návštěvnosti a personalizaci obsahu a reklamy. Výběrem „Přijmout vše“ udělujete souhlas se zpracováním všech volitelných druhů cookies pro tyto zmíněné účely. Zpracování volitelných cookies můžete také odmítnout. Více informací v Zásadách používání souborů cookies.
Cookies settings
Přijmout
Odmítnout
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Jaké soubory cookie využíváme?

Na našem webu využíváme jen nezbytné soubory cookie - ty jsou reakcí na Vámi provedené akce, které představují požadavek na služby, jako jsou nastavení vašich předvoleb ochrany osobních údajů, přihlášení nebo vyplňování formulářů.

Tyto soubory cookie neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.

Soubory cookie pro lepší funkčnost

Tyto soubory cookie umožňují poskytovat vylepšenou funkčnost a přizpůsobení webové stránky. Mohou být nastaveny námi nebo poskytovateli třetích stran, jejichž služby jsme přidali na naše stránky. Pokud tyto soubory cookie nepovolíte, některé nebo všechny tyto služby nemusí fungovat správně.

Jak dlouho zůstanou cookies v mém zařízení? Doba, po kterou soubory cookies zůstanou ve vašem zařízení, se odvíjí od toho, zda se jedná o „trvalé“ nebo „relační“ soubory cookies. Trvalé soubory cookies budou uloženy webovým prohlížečem a zůstanou platné až do nastaveného data vypršení platnosti, pokud je před vypršením platnosti neodstraníte (u nás je to 180 dní). Relační cookies naopak vyprší na konci vaší webové relace, když se webový prohlížeč zavře.
Save settings
Cookies settings