Vzhledem k pozitivnímu ohlasu akademií programování uspořádaných v loňském roce dostala naše základní škola, jakožto i jiné školy, jejichž zřizovatelem je město Olomouc, možnost pořádat kroužek Micro:bit. Na realizaci aktivity Balíček micro:bit na ZŠ se podílejí Statutární město Olomouc, VOŠ a SPŠE Olomouc, OK4inovace a UP Olomouc, Přírodovědecká fakulta, katedra informatiky.

Kroužek bude probíhat až do konce kalendářního roku v prostorách naší školy každou středu od 14 hodin pod vedením paní učitelky RNDr. Slavomíry Schubertové, PhD. Realizace výše zmíněných aktivit výraznou měrou přispěje k posílení zájmu žáků základních škol o technické obory i k rozvoji základních kompetencí pro navazující předměty ve vyšších ročnících SŠ, např. mikroprocesorová technika, automatizace, programování, vývoj databázových aplikací apod. BBC mikro:bit je kapesní programovatelný počítač se senzorem pohybu, zabudovaným kompasem a bluetooth modulem. Umí komunikovat s mobilem, tabletem i počítačem. Chytrá destička se dá programovat ve čtyřech různých programovacích softwarech na různých úrovních programování, od jednoduchého objektového programování až po JAVA skript. Program BBC mikro:bit byl vytvořen ve Velké Británii v roce 2016. Zahrnuje vytvoření základu pro dálkové ovládání autíčka, zobrazení zprávy pomocí diod či přehrávání písničky.

Slavomíra Schubertová

Kontakt

Základní škola Olomouc, Zeyerova 28, příspěvková organizace
Zeyerova 28/970
779 00 OLOMOUC

tel: 581 114 232
e-mail: info@zs-zeyerova.cz

Kalendář akcí

Jarní prázdniny
11. – 17. 3. 2019

 

“Jak na seminární práci”
Tematická beseda, 9. B
19. 3. 2019

 

Plavecký výcvik
2. AB
20. 3. 2019

 

Plavecký výcvik
2. AB
21. 3. 2019

 

“Čas proměn”
dívky 7. ročníků
21. 3. 2019

 

“Jsme parta”
Preventivní program, 2. AB
25. 3. 2019

 

“Jsme tým”
Preventivní program, 3. A
25. 3. 2019

 

Bücherwurm (knihomol)
Soutěž v předčítání německého textu,
vybraní žáci
26. 3. 2019

 

Den otevřených dveří
26. 3. 2019

 

Plavecký výcvik
2. AB
27. 3. 2019

 

Plavecký výcvik
2. AB
28. 3. 2019

 

“Jsme tým”
Preventivní program, 3. BC
28. 3. 2019

 

„Jak na seminární práci“
Tematická beseda, 9. C
28. 3. 2019

 

“Doma a jinde (emigrace před 2. sv. válkou)”
Zážitkový workshop, 9. B
29. 3. 2019

 

“Plavba po moři”
Preventivní program, 4. AB
1. 4. 2019

 

Zápis do 1. ročníků ZVZ

14:00 – 18:00
1. 4. 2019

 

“Plavba po moři”
Preventivní program, 4. C
2. 4. 2019

 

“Říkat ano, říkat ne”
Preventivní program, 5. A
2. 4. 2019

 

Plavecký výcvik
2. AB
4. 4. 2019

 

Dopravní výchova
Semafor, 4.A
8. 4. 2019

 

Výměnný pobyt, Turecko
Erasmus+, vybraní žáci
8. 4. – 13. 4. 2019

 

První knihovnická lekce
Velikonoční zvyky a tradice
Knihovna Jungmannova, 1. B
9. 4. 2019

 

Dopravní výchova
Semafor, 4.B
9. 4. 2019

 

První knihovnická lekce
Velikonoční zvyky a tradice
Knihovna Jungmannova, 1. A
10. 4. 2019

 

Dopravní výchova
Semafor, 4.A
10. 4. 2019

 

Plavecký výcvik
2. AB
11. 4. 2019

 

Dopravní výchova
Semafor, 4.B
11. 4. 2019

 

Dopravní výchova
Semafor, 4.C
12. 4. 2019

 

“Říkat ano, říkat ne”
Preventivní program, 5. B
15. 4. 2019

 

Vitamínový den
2. – 5. ročníky
16. 4. 2019

 

Souboj čtenářů
Online kolo, žáci 6. A
16. 4. 2019

 

Velikonoční prázdniny
18. 4. – 19. 4. 2019

 

Velikonoční pondělí – státní svátek
22. 4. 2019

 

Třídní schůzky

17:00 – 18:30
24. 4. 2019

 

Plavecký výcvik
2. AB
25. 4. 2019

 

Dopravní výchova
Semafor, 4. C
29. 4. 2019

 

Svátek práce – státní svátek
1. 5. 2019

 

Plavecký výcvik
2. AB
2. 5. 2019

 

Den vítězství – státní svátek
8. 5. 2019

 

Plavecký výcvik
2. AB
9. 5. 2019