V letošním roce jsme se přihlásili do Projektu Zdravá 5 – s názvem „Udělej radost jídlem…“. Zdravá 5 je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy. Je zaměřen na zdravý životní styl, především v oblasti zdravého stravování.

Naším cílem bylo připravit studený či teplý pokrm vhodný na svačinu. Všechny děti se poté shodly, že svačinku připraví pro malou Elenku, kterou podporujeme v jejím handicapu i sbíráním plastových vršků. Už teď víme, že se do soutěže přihlásilo více než 540 škol z celé České republiky, ale do finále postoupí pouze 5 vybraných. Porota svůj verdikt vyhlásí 13. 5. 2018.

Naši kuchtíci si vymysleli a vyrobili tyto sladké, slané, ovocné a zeleninové dobrůtky.

Jana Radičová