Naše žákyně ze 7. ročníků se zúčastnily v DDM Olomouc Parlamentu dětí a mládeže.  Dětský parlament je dlouhodobým záměrem a příležitostí pro děti a mládež zajímající se o veřejný život města scházet se v Městském zastupitelstvu dětí a mládeže /MZDM/.

Svými názory a nápady se tak mohou mladí lidé podílet na veřejném životě města, podporovat či navrhovat projekty zaměřené na děti a mládež a vhodným způsobem upozorňovat na problémy, které se jich ve městě dotýkají.

Celá akce byla rozdělena do 2 dnů. První den se delegáti v DDM vzájemně seznamovali a řešili otázky týkající se Úmluvy o právech dítěte, Evropské unie a probíraly se i otázky zkvalitnění života dětí a mládeže v Olomouci. Na závěr byl vydán návrh usnesení, který měl být přednesen zástupcům města. Druhý den probíhalo jednání na olomoucké radnici v  zasedacím sále primátora, kde byl návrh usnesení předložen panu primátorovi Žbánkovi a panu náměstkovi Konečnému, kteří si návrhy se zájmem poslechli a vyjádřili se k nim.

Celá akce se nesla v přátelském duchu a přinesla žákyním mnoho nových zážitků a zkušeností. „Bylo to pro mě něco zcela nového a jsem ráda, že jsem se této akce nakonec zúčastnila. Líbilo se mi hlavně na radnici,“ shrnula akci Laura Čapková ze VII. A.

Milan Absolon

Online třídní schůzky