My, děti z třídy VI. B, jsme se zapojily s paní učitelkou Marií Běhalovou do česko-slovenského projektu s názvem „Záložka do knihy spojuje školy“. Jde již o třináctý ročník (letos se přihlásilo celkem 997 škol), my jsme však tuto spolupráci s našimi východními sousedy zkusily poprvé.

Samy jsme zvědavy, co nám tato účast přinese. Zatím jsme v hodinách výtvarné výchovy s paní učitelkou Pavlou Sedlářovou vyrobily pro děti ze slovenské ZŠ Liptovské Revúce 45 kusů papírových záložek s naším oblíbeným literárním hrdinou. Kdo chtěl, mohl na záložku připsat kontakt na sebe a tím si možná otevřít pomyslné dveře k přátelství se slovenským kamarádem. Výrobky jsme s dopisem, který jsme společně napsaly v hodině slohu, odeslaly poštou v pečlivě zabaleném balíčku směr Slovensko. Nyní čekáme na odpověď a snad i na záložky vyrobené slovenskými „spolužáky“, které nám určitě udělají radost.

Dopis na Slovensko