Od letošního roku se bude pravidelně každou poslední středu v měsíci a dále podle potřeby scházet žákovský parlament. Tento orgán má za hlavní cíl naučit žáky přiměřenou formou prosazovat svoje požadavky, nacházet kompromisy, nebát se vystoupit se svým názorem a hledat řešení každodenních problémů.

Zástupci z jednotlivých tříd od 5. – 9. ročníku se budou podílet společně se spolužáky, učiteli a vedením na tom, aby se škola stala místem, kde mají i žáci možnost promlouvat do jejího fungování.

Zároveň bychom chtěli, aby byla tato platforma živým organismem, který dokáže určité změny a zlepšení prosadit. Pokud by se jednalo pouze o formální záležitost, celá tato novinka by ztratila smysl. „Těším se na to, že naše názory budou mít větší váhu než doposud,“ vyjádřila se Julie Křiklavová z VIII. A. My také věříme, že žákovský parlament bude přínosem pro všechny zúčastněné.

Milan Absolon

Stanovy žákovského parlamentu: