V rámci projektu Obejmi čtením, jemuž se naši žáci od května tohoto roku v pravidelných intervalech věnují, jsme byli vedením Domova seniorů Pohoda v Chválkovicích pozváni na zahradní slavnost.

Děvčata již v prvních okamžicích příjezdu do Pohody dostala od Lubomíra Vraje, vedoucího sociálního úseku zařízení, nelehký úkol, a tím bylo postarat se o atmosféru slavnosti. Bez ostychu se tak chopila zábavy na tanečnímu parketu, čímž motivovala i ostatní zúčastněné k tanci. Ochotně pomáhala s roznášením občerstvení těm, kteří měli omezené možnosti pohybu, starala se tak o potřeby klientů.  V průběhu přestávek se žákyně věnovaly komunikaci se seniory a naslouchání vzpomínek na podobné slavnosti za dob jejich mládí. Jelikož se vskutku odlišovaly od současných dob, děvčatům se toto vyprávění obzvláště zalíbilo, a tak ráda zůstala až do konce akce.

Nadšení smysluplně a zcela dobrovolně věnovat svůj volný čas lidem v těchto typech zařízení stále roste a dělá nám radost skutečnost, že se o tuto činnost zajímají další žáci. Děkujeme tímto Domovu seniorů Pohoda ve Chválkovicích za příjemně strávené odpoledne a těšíme se i v novém školním roce na pokračování naší spolupráce.

Zuzana Hostašová