Ačkoli byl projekt Erasmus+ s názvem Kyberšikana je out, přátelství je in! oficiálně zakončen v srpnu tohoto roku, stále mají pedagogové naší školy veřejnost s čím seznamovat. V několika posledních dnech vyšly hned dvě novinky, kterými by se projektový tým rád pochlubil.

S celým projektem jsme se nejprve rozloučili zhruba desetiminutovým videem, které je symbolickým ohlédnutím za všemi zážitky z projektu. A že jich bylo! Připomněli jsme si v něm začátky spolupráce a kreativní zdolávání mnohdy zapeklitých projektových úkolů, dny hostování našich zahraničních partnerů, výlety a návštěvy mnoha zajímavých míst či vzájemné mobility.

Druhým neméně významným počinem tohoto projektu, jenž si klade za cíl šířit mezi žáky základních škol povědomí o tzv. kyberšikaně, je tvorba společného e-magazínu, který popisuje jednotlivé projektové aktivity jak poutavým slovem, tak i bohatou ilustrací. Nejen z obrázků je možné vnímat skutečnost, že projekt splnil vše, čeho měl dostát.

Děkujeme tímto všem pedagogům, žákům současným i absolventům, kteří se na projektu podíleli.

Zuzana Hostašová

E-mag Cyberbullying (3)