Ve dnech 25. 11. – 1. 12. 2018 se uskutečnilo první mezinárodní setkání žáků a učitelů v rámci projektu Erasmus+. V polském městě Bilgoraj se sešli zástupci několika zemí- Polska, České republiky, Turecka, Itálie, Rumunska a Řecka, aby společně pracovali na projektových úkolech.

Název projektu zní Vše v jedné ruce (All in one hand) a jeho cílem je ukázat, že je možné vzdělávat  všechny žáky společně bez ohledu na sociální, rasové, fyzické či mentální rozdíly. Společným tématem polského setkání byla inkluze prostřednictvím sportu. Žáci z partnerských zemí spolu se žáky se speciálními vzdělávacími potřebami utvořili smíšené mezinárodní týmy a společně soutěžili v různých sportovních disciplínách. Přestože nebylo důležité, kdo se stane vítězem, všichni zúčastnění projevili sportovního ducha a do všech soutěží šli s plným nasazením. Naši školu reprezentovala děvčata ze 7.C,která prokázala velké odhodlání a  nadšení při plnění všech sportovních úkolů.

V podobné přátelské atmosféře se nesly i ostatní projektové aktivity, ať už to byla návštěva Centra pro mentálně a tělesně postižené, společné workshopy i canisterapie se žáky ze speciální školy, nebo výlet do předvánočního Krakowa.

Pro všechny to byla příležitost  poznat něco nového, udělat si nové kamarády a v neposlední řadě procvičit angličtinu. Velké poděkování patří partnerské polské škole za skvělou organizaci všech aktivit, hostitelským rodinám za perfektní zázemí, které poskytly našim děvčatům.

Po návratu z Polska jsme v rámci diseminace projektu vyzkoušeli jednu ze sportovních aktivit s vybranými žáky z 5.B, 6.B a 7.B v hodině TV a na video z této akce se můžete podívat níže.

Kateřina Skladaná

DSC_0203

Kontakt

Základní škola Olomouc, Zeyerova 28, příspěvková organizace
Zeyerova 28/970
779 00 OLOMOUC

tel: 581 114 232
e-mail: info@zs-zeyerova.cz

Kalendář akcí

 

Hlavní prázdniny
29. 6. – 1. 9. 2019

 

_________

 

Začátek školního roku 2019/2020
2. 9. 2019