Ve dnech 21. 1. – 25. 1. 2019 se uskutečnilo další mezinárodní setkání žáků a učitelů v rámci projektu Erasmus+.  V německém Troisdorfu se sešli zástupci České republiky (vybraní žáci 7. B), Německa, Francie, Polska a Řecka. Tématem společné práce byly osudy mladých lidí za druhé světové války.

Krom práce na projektech jsme poznali město Köln (nejen z pohledu účastníků Křišťálové noci, ale díky speciální technologii i očima a ušima lidí počátku 20. století), německý výcvikový tábor Burg Vogelsang, a navštívili jsme muzeum v obnovené věži mostu u Remagenu.

I přes těžké a vážné téma byli žáci schopni s nadšením prožívat nové zážitky, najít si nové kamarády z řad zahraničních účastníků a s radostí poznávat nové prostředí a jeho jedinečnost.

Obrázek 16 z 16

Kateřina Vláčilová