Ve dnech 17.- 21.5.2021 organizovala naše škola setkání účastníků Erasmus+  s názvem ALL IN ONE HAND. S ohledem na současnou epidemiologickou situaci jsme nemohli bohužel přivítat naše zahraniční partnery u nás ve škole v našem krásném městě a všechny společné aktivity byly přesunuty do nám již známého online prostředí.

Tématem společného setkání byla Inkluze, tedy začlenění všech žáků do vzdělávacího procesu bez ohledu na jejich odlišnosti a náplní celého týdne byly aktivity s hudební tematikou. Na úvod celé mobility jsme si připravili video s uvítacími proslovy a naši žáci předvedli své skvělé hudební i taneční výkony. Ke spolupráci jsme přizvali i žáky ze školy pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami CREDO a.s., kteří nám spolu s žáky 4.A. a zúčastněnými školami z Turecka, Polska, Itálie, Rumunska a Řecka pomohli vyrobit projektový kalendář na rok 2022. V kalendáři s hudebními nástroji najdete kresby jak od postižených dětí, tak i zdravé děti se zapojily do práce, ale malovaly pouze nohou nebo pusou, aby se vžily do situace postiženého člověka. Další aktivitou během mobility bylo složení projektové hymny a na natočené video se můžete podívat pod článkem. Mezi hlavní projektové aktivity bezesporu patřila výroba vlastních hudebních nástrojů, které si děti z poskytnutého materiálu a podle instrukcí mohly vyrobit. Součástí projektového týdne byly i kreativní workshopy jako např. design vlastních triček, malování podle hudby v rámci muzikoterapie, výroba koláží s motivy olomouckých památek. Celý týden byl okořeněn hudebními kvízy, které děti velmi bavily a do hádání písně, interpreta či filmu se zapojili také všichni studenti z partnerských zemí. I přes všechny okolnosti, které nám pandemie přinesla, jsme si společné setkání velmi užili a už se těšíme na další nadcházející mobilitu.

Výstupy projektového setkání :

Vytvořeno pomocí služby Padlet

Video: