Ve dnech 31. 5.-4. 6. 2021 proběhla na naší škole virtuální mobilita Erasmus+, kterou byla završena spolupráce na projektu ALL IN ONE HAND.  Tento projekt se věnoval tématu inkluze a jejího možného začlenění do běžné výuky v několika oblastech jako jsou sport, dramatická a výtvarná výchova nebo hudba.

Náplní tohoto týdne bylo realizovat projektové aktivity spojené s tancem, do kterých se účastníci ze všech zapojených zemí zapojili s velkým elánem a chutí. Dozvěděli jsme se například, jaké jsou národní tance v Itálii, Řecku, Rumunsku, Turecku a Polsku, naši žáci samozřejmě představili naši typickou polku i s taneční ukázkami.

Součástí projektových aktivit bylo i vytvoření koláží na téma Můj oblíbený zpěvák a tanečník a také Lidové kroje  partnerských zemích, kdy jsme měli možnost poznat podobnosti i odlišnosti našich kultur v oblasti lidových krojů. Naše studentka Vendula z 9.B. připravila názornou ukázku, jak se takový hanácký kroj obléká a z kolika součástí se skládá, video můžete zhlédnout níže.

Během projektové mobility jsme se také zapojili do různých her a soutěží, např. taneční výzva Justdancenow, kde si žáci vyzkoušeli taneční choreografii pro hendikepované, zahráli jsme si Kahoot, vyzkoušeli aplikace jako Refaceapp nebo vytváření GIFů s tanečními motivy.

Dalším výstupem celého týdne bylo vytvoření několika tanečních videí, a proto velké poděkování patří hlavním protagonistkám Nele, Magdě, Sáře a Káje z 8. A., které se aktivně zapojily a nezalekly se ani pro ně  nových tanců jako bachata či řeckého tance sirtaki.

Neméně skvělé vystoupení předvedla i děvčata z tanečního kroužku 3. oddělení naší školní družiny, která i navzdory tomu, že nemohla během pandemie dostatečně trénovat, vyšvihla svůj Papaya song na výbornou, jak se můžete přesvědčit v galerii.

Na závěr jsme se také partnerům pochlubili ukázkami polonézy, která je již tradičním úvodním tancem na školním plese končících ročníků.

Celý týden byl pěkným zakončením celého projektu o inkluzivním vzděláváním, jehož součástí je i publikace How to reach and teach all children, která nabízí možnosti a tipy, jak zapojit do školních aktivit co nejvíce dětí, a bude k dispozici i ostatním vyučujícím.

Odkazy na projektové výstupy a videa:

Vytvořeno pomocí služby Padlet