Všechny páté třídy naší školy se v pondělí 9. 12. zúčastnily adventního programu „Vánoce na dědině“ ve Valašském muzeu v Rožnově pod Radhoštěm. Čekala tam na nás procházka Valašskou dědinou, která žáky naladila na dobu přicházejících Vánoc. Děti se seznámily s obvyklými zimními pracemi a přípravami v průběhu adventu, poznaly především samotné zvyky minulých dob (např. tradiční výrobu perníčků, výzdobu štědrovečerního stolu, vánoční jídelníček, lití olova, výroba lojových svíček, výroba vánočních oplatků a pečiva, pověry o Sv. Lucii, ruční kovářská výroba atd.).

Děti měly možnost poznat různé aspekty života, od každodennosti přes zemědělské hospodaření, řemesla a jiné způsoby obživy, lidové zvyky a kulturu, až po stránku duchovní. Byla to velmi zajímavá, poučná a zábavná exkurze.

Mgr. Kateřina Tandlerová

Zatím neplánujeme další akce.