Blíží se významné výročí naší republiky, a proto jsme se se třídou IX. B vypravili na exkurzi do Prahy prohlédnout si místa, která jsou neodmyslitelně spjata s naší bohatou a často i pohnutou historií.

Nejdříve jsme si prošli výstavu sdružení Post Bellum – Paměť národa na Letné. Jednalo se o videoprojekce pamětníků hrůz, které prošly českým 20. stoletím a videomaping (projekci ve volném prostoru na libovolné objekty) zachycující nejzásadnější okamžiky československé moderní historie a hlavně dvě její totality, nacismus a komunismus. Přestože většina žáků zpočátku projevovala ohledně této akce jen vlažný zájem, vycházeli z prostor sloupořadí pod bývalým Stalinovým pomníkem zcela ohromeni a zaskočeni silou toho, co viděli a slyšeli.

Následně jsme se přesunuli na Pražský hrad, kde na nás už čekala zkušená a sympatická průvodkyně. Absolvovali jsme bezpečnostní prohlídku, policista se zaradoval, že jsme Češi, protože za celý den vidí v podstatě prý jen cizince, a vešli jsme do areálu, kudy kráčela historie. Viděli jsme toho tolik, že uvedeme jen zkrácený výčet. Obligátní fotka s hradní stráží, Chrám sv. Víta, Vladislavský sál, Zlatá ulička, Daliborka. Výlet jsme zakončili na Václavském náměstí.

Kdo chtěl, dozvěděl se hodně zajímavých věcí a viděl místa, která možná znovu uvidí, až pojede se svými vlastními dětmi do Prahy ukazovat jim krásy našeho hlavního města.

Milan Absolon, TU IX. B

Kontakt

Základní škola Olomouc, Zeyerova 28, příspěvková organizace
Zeyerova 28/970
779 00 OLOMOUC

tel: 581 114 232
e-mail: info@zs-zeyerova.cz

Kalendář akcí

 

Hlavní prázdniny
29. 6. – 1. 9. 2019

 

_________

 

Začátek školního roku 2019/2020
2. 9. 2019